bash 4.2 - en to sl translation catalogue (476 entries)

en: timed out waiting for input: auto-logout
sl: potekla je časovna omejitev med čakanjem na vnos: samodejna odjava

en: 	-%s or -o option
sl: 	-%s ali možnost -o

en: 
    malloc: %s:%d: assertion botched
sl: 
    malloc: %s:%d: trditev je bila slabo izpeljana

en:  (core dumped)
sl:  (izpis jedra)

en:  line
sl:  vrstica

en: $%s: cannot assign in this way
sl: $%s: ni mogoče dodeliti na tak način

en: %c%c: invalid option
sl: %c%c: neveljavna možnost

en: %d: invalid file descriptor: %s
sl: %d: neveljaven opisnik datoteke: %s

en: %s can be invoked via
sl: %s se lahko pokliče s pomočjo

en: %s has null exportstr
sl: %s ima prazen exportstr

en: %s is %s
sl: %s je %s

en: %s is a function
sl: %s je funkcija

en: %s is a shell builtin
sl: %s je vgrajena lupina

en: %s is a shell keyword
sl: %s je ključna beseda lupine

en: %s is aliased to `%s'
sl: %s je drugo ime za `%s'

en: %s is hashed (%s)
sl: %s je razpršeno (%s)

en: %s is not bound to any keys.
sl: %s ni vezan na nobeno tipko.

en: %s out of range
sl: %s izven dosega

en: %s%s%s: %s (error token is "%s")
sl: %s%s%s: %s (žeton napake je "%s")

en: %s: %s out of range
sl: %s: %s izven dosega

en: %s: %s: bad interpreter
sl: %s: %s: slab tolmač

en: %s: %s: cannot open as FILE
sl: %s: %s: ni mogoče odpreti kot DATOTEKO

en: %s: %s: invalid value for trace file descriptor
sl: %s: %s: neveljavna vrednost za opisnik sledenja datotek

en: %s: %s: must use subscript when assigning associative array
sl: %s: %s: treba je uporabiti podpis pri dodeljevanju povezanega polja

en: %s: %s:%d: cannot allocate %lu bytes
sl: %s: %s:%d: ni mogoče dodeliti %lu bajtov

en: %s: %s:%d: cannot allocate %lu bytes (%lu bytes allocated)
sl: %s: %s:%d: ni mogoče dodeliti %lu bajtov (%lu bajtov dodeljenih)

en: %s: ambiguous job spec
sl: %s: dvoumno določilo posla

en: %s: ambiguous redirect
sl: %s: dvoumna preusmeritev

en: %s: arguments must be process or job IDs
sl: %s: argumenti morajo biti določila opravila ali posla

en: %s: bad network path specification
sl: %s: slabo določilo omrežne poti

en: %s: bad substitution
sl: %s: slaba zamenjava

en: %s: binary operator expected
sl: %s: pričakuje se binarni operator

en: %s: cannot allocate %lu bytes
sl: %s: ni mogoče dodeliti %lu bajtov

en: %s: cannot allocate %lu bytes (%lu bytes allocated)
sl: %s: ni mogoče dodeliti %lu bajtov (%lu bajtov je dodeljenih)

en: %s: cannot assign fd to variable
sl: %s: ni mogoče dodeliti fd spremenljivki

en: %s: cannot assign list to array member
sl: %s: ni mogoče dodeliti seznama članu polja

en: %s: cannot assign to non-numeric index
sl: %s: ni mogoče dodeliti v ne-številčno kazalo

en: %s: cannot convert associative to indexed array
sl: %s: ni mogoče pretvoriti povezanega polja v zabeleženo polje

en: %s: cannot convert indexed to associative array
sl: %s: ni mogoče pretvoriti zabeleženega polja v povezano polje

en: %s: cannot create: %s
sl: %s: ni mogoče ustvariti: %s

en: %s: cannot delete: %s
sl: %s: ni mogoče izbrisati: %s

en: %s: cannot destroy array variables in this way
sl: %s: na ta način ni mogoče uničiti spremenljivk polja

en: %s: cannot execute binary file
sl: %s: ni mogoče izvesti binarne datoteke

en: %s: cannot execute: %s
sl: %s: ni mogoče izvesti: %s

en: %s: cannot get limit: %s
sl: %s: ni mogoče dobiti omejitve: %s

en: %s: cannot modify limit: %s
sl: %s: ni mogoče spremeniti omejitve: %s

en: %s: cannot open temp file: %s
sl: %s: ni mogoče odpreti začasne datoteke: %s

en: %s: cannot open: %s
sl: %s: ni mogoče odpreti: %s

en: %s: cannot overwrite existing file
sl: %s: ni mogoče prepisati obstoječe datoteke

en: %s: cannot read: %s
sl: %s: ni mogoče brati: %s

en: %s: cannot unset
sl: %s: ni mogoče ponastaviti

en: %s: cannot unset: readonly %s
sl: %s: ni mogoče ponastaviti: samo za branje %s

en: %s: command not found
sl: %s: ukaza ni mogoče najti

en: %s: error retrieving current directory: %s: %s
sl: %s: napaka med pridobivanjem trenutne mape: %s: %s

en: %s: expression error
sl: %s: napaka izraza

en: %s: file is too large
sl: %s: datoteka je prevelika

en: %s: file not found
sl: %s: datoteke ni mogoče najti

en: %s: first non-whitespace character is not `"'
sl: %s: prvi znak brez presledka ni `"'

en: %s: hash table empty
sl: %s: razpršitvena razpredelnica je prazna

en: %s: history expansion failed
sl: %s: razširitev zgodovine je spodletela

en: %s: host unknown
sl: %s: gostitelj je neznan

en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: neveljavna možnost -- %c

en: %s: inlib failed
sl: %s: inlib je spodletel

en: %s: integer expression expected
sl: %s: pričakovan je izraz celega števila

en: %s: invalid action name
sl: %s: neveljavno ime dejanja

en: %s: invalid array origin
sl: %s: neveljaven izvor polja

en: %s: invalid associative array key
sl: %s: neveljaven ključ povezanega polja

en: %s: invalid callback quantum
sl: %s: neveljaven del povratnega klica

en: %s: invalid file descriptor specification
sl: %s: neveljavno določilo opisnika datoteke

en: %s: invalid limit argument
sl: %s: neveljaven argument omejitve

en: %s: invalid line count
sl: %s: neveljavno štetje vrstic

en: %s: invalid option
sl: %s: neveljavna možnost

en: %s: invalid option name
sl: %s: neveljavno ime možnosti

en: %s: invalid service
sl: %s: neveljavna storitev

en: %s: invalid shell option name
sl: %s: neveljavno ime možnosti lupine

en: %s: invalid signal specification
sl: %s: neveljavno določilo signala

en: %s: invalid timeout specification
sl: %s: neveljavno določilo časovne omejitve

en: %s: is a directory
sl: %s: je mapa

en: %s: job %d already in background
sl: %s: posel %d se že izvaja v ozadju

en: %s: job has terminated
sl: %s: posel je uničen

en: %s: line %d:
sl: %s: vrstica %d:

en: %s: missing colon separator
sl: %s: manjka ločilnik dvopičja

en: %s: no completion specification
sl: %s: ni določila dopolnjevanja

en: %s: no job control
sl: %s: ni nadzora posla

en: %s: no such job
sl: %s: ni takšnega posla

en: %s: not a function
sl: %s: ni funkcija

en: %s: not a regular file
sl: %s: ni običajna datoteka

en: %s: not a shell builtin
sl: %s: ni vgrajena lupina

en: %s: not an array variable
sl: %s: ni spremenljivka polja

en: %s: not an indexed array
sl: %s: ni zabeleženo polje

en: %s: not dynamically loaded
sl: %s: ni dinamično naloženo

en: %s: not found
sl: %s: ni mogoče najti

en: %s: numeric argument required
sl: %s: zahtevan je števni argument

en: %s: option requires an argument
sl: %s: možnost zahteva argument

en: %s: option requires an argument -- %c
sl: %s: možnost zahteva argument -- %c

en: %s: parameter null or not set
sl: %s: parameter je prazen ali pa ni določen

en: %s: readonly function
sl: %s: funkcija samo za branje

en: %s: readonly variable
sl: %s: spremenljivka le za branje

en: %s: restricted
sl: %s: omejeno

en: %s: restricted: cannot redirect output
sl: %s: omejitev: ni mogoče preusmeriti izhoda

en: %s: restricted: cannot specify `/' in command names
sl: %s: omejeno: ni mogoče določiti `/' v imenih ukaza

en: %s: substring expression < 0
sl: %s: izraz podniza < 0

en: %s: unary operator expected
sl: %s: pričakuje se enosnoven operator

en: %s: unbound variable
sl: %s: nedoločena spremenljivka

en: %s: usage:
sl: %s: uporaba:

en: (( expression ))
sl: (( izraz ))

en: (core dumped)
sl: (izpis jedra)

en: (wd now: %s)
sl: (wd zdaj: %s)

en: . filename [arguments]
sl: . ime_datoteke [argumenti]

en: /dev/(tcp|udp)/host/port not supported without networking
sl: /dev/(tcp|udp)/host/port ni podprt brez omrežja

en: /tmp must be a valid directory name
sl: /tmp mora biti veljavno ime mape

en: <no current directory>
sl: <ni trenutne mape>

en: ABORT instruction
sl: ukaz ABORT

en: Aborting...
sl: Prekinjanje ...

en: Adds a directory to the top of the directory stack, or rotates
        the stack, making the new top of the stack the current working
        directory.  With no arguments, exchanges the top two directories.
        
        Options:
          -n	Suppresses the normal change of directory when adding
        	directories to the stack, so only the stack is manipulated.
        
        Arguments:
          +N	Rotates the stack so that the Nth directory (counting
        	from the left of the list shown by `dirs', starting with
        	zero) is at the top.
        
          -N	Rotates the stack so that the Nth directory (counting
        	from the right of the list shown by `dirs', starting with
        	zero) is at the top.
        
          dir	Adds DIR to the directory stack at the top, making it the
        	new current working directory.
        
        The `dirs' builtin displays the directory stack.
sl: Doda mapo na vrh sklada mape ali zavrti
        sklad, kar spremeni nov vrh sklada v trenutno delovno
        mapo.  Če je brez argumentov, se izmenjata najvišji mapi.
        
        Možnosti:
          -n	Preprečuje običajno spremembo mape pri dodajanju
        	map na sklad, tako se obdeluje le sklad.
        
        Argumenti:
          +N	Zavrti sklad tako, da je N-ta mapa (štetje
        	z leve strani seznama, prikazano z `dirs', začenši z
        	nič) na vrhu.
        
          -N	Zavrti sklad tako, da je N-ta mapa (štetje
        	z desne strani seznama, prikazano z `dirs', začenši z
        	nič) na vrhu.
        
          dir	Doda DIR skladu mape na vrhu, kar jo spremeni v
        	novo trenutno delovno mapo.
        
        Ukaz lupine `dirs' prikaže sklad map.

en: Alarm (profile)
sl: Budilka (profil)

en: Alarm (virtual)
sl: Budilka (navidezna)

en: Alarm clock
sl: Budilka

en: Arithmetic for loop.
        
        Equivalent to
        	(( EXP1 ))
        	while (( EXP2 )); do
        		COMMANDS
        		(( EXP3 ))
        	done
        EXP1, EXP2, and EXP3 are arithmetic expressions.  If any expression is
        omitted, it behaves as if it evaluates to 1.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Aritmetična zanka for.
        
        Enakovredna je 
        	(( IZRAZ1 ))
        	while (( IZRAZ2 )); do
        		UKAZI
        		(( IZRAZ3 ))
        	done
        IZRAZ1, IZRAZ2, in IZRAZ3 so aritmetični izrazi. Če je kateri izraz izpuščen,
        se obnaša, kot da so enaki 1.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: Bad system call
sl: Slab sistemski klic

en: Bogus signal
sl: Lažen signal

en: Broken pipe
sl: Prekinjena cev

en: Bus error
sl: Napaka vodila

en: CPU limit
sl: omejitev CPE

en: Child death or stop
sl: Podrejeno opravilo je uničeno ali zaustavljeno

en: Common shell variable names and usage.
        
        BASH_VERSION	Version information for this Bash.
        CDPATH	A colon-separated list of directories to search
        		for directories given as arguments to `cd'.
        GLOBIGNORE	A colon-separated list of patterns describing filenames to
        		be ignored by pathname expansion.
        HISTFILE	The name of the file where your command history is stored.
        HISTFILESIZE	The maximum number of lines this file can contain.
        HISTSIZE	The maximum number of history lines that a running
        		shell can access.
        HOME	The complete pathname to your login directory.
        HOSTNAME	The name of the current host.
        HOSTTYPE	The type of CPU this version of Bash is running under.
        IGNOREEOF	Controls the action of the shell on receipt of an EOF
        		character as the sole input.  If set, then the value
        		of it is the number of EOF characters that can be seen
        		in a row on an empty line before the shell will exit
        		(default 10).  When unset, EOF signifies the end of input.
        MACHTYPE	A string describing the current system Bash is running on.
        MAILCHECK	How often, in seconds, Bash checks for new mail.
        MAILPATH	A colon-separated list of filenames which Bash checks
        		for new mail.
        OSTYPE	The version of Unix this version of Bash is running on.
        PATH	A colon-separated list of directories to search when
        		looking for commands.
        PROMPT_COMMAND	A command to be executed before the printing of each
        		primary prompt.
        PS1		The primary prompt string.
        PS2		The secondary prompt string.
        PWD		The full pathname of the current directory.
        SHELLOPTS	A colon-separated list of enabled shell options.
        TERM	The name of the current terminal type.
        TIMEFORMAT	The output format for timing statistics displayed by the
        		`time' reserved word.
        auto_resume	Non-null means a command word appearing on a line by
        		itself is first looked for in the list of currently
        		stopped jobs.  If found there, that job is foregrounded.
        		A value of `exact' means that the command word must
        		exactly match a command in the list of stopped jobs.  A
        		value of `substring' means that the command word must
        		match a substring of the job.  Any other value means that
        		the command must be a prefix of a stopped job.
        histchars	Characters controlling history expansion and quick
        		substitution.  The first character is the history
        		substitution character, usually `!'.  The second is
        		the `quick substitution' character, usually `^'.  The
        		third is the `history comment' character, usually `#'.
        HISTIGNORE	A colon-separated list of patterns used to decide which
        		commands should be saved on the history list.
sl: Pogosta imena spremenljivk lupine in uporaba.
        
        BASH_VERSION	Podatki o različici Bash.
        CDPATH	Z dvopičjem ločen seznam map za iskanje map,
        		danih kot argumenti ukazu `cd'.
        GLOBIGNORE	Z dvopičjem ločen seznam vzorcev z opisom imen datotek,
        		ki se jih ne upošteva pri razširitvi imena poti.
        HISTFILE	Ime datoteke, kjer je shranjena vaša zgodovina ukazov.
        HISTFILESIZE	Največje število vrstic, ki jih ta datoteka lahko vsebuje.
        HISTSIZE	Največje število vrstic zgodovine, do katerih izvajajoča
        		lupina lahko dostopa.
        HOME	Celotno ime poti do vaše prijavne mape.
        HOSTNAME	Ime trenutnega gostitelja.
        HOSTTYPE	Vrsta CPE, na katerem se ta različica Bash izvaja.
        IGNOREEOF	Nadzoruje delovanje lupine ob prejemu znaka za konec
        		datoteke kot edini vnos. Če je nastavljen, je vrednost število
        		znakov za konec datoteke, ki jih je mogoče videti naenkrat
        		v prazni vrstici, preden se lupina konča (privzeto 10).
        		Ko je ponastavljen, znak za konec datoteke označuje konec vnosa.
        MACHTYPE	Niz, ki opiše trenutni sistem, na katerem se izvaja Bash.
        MAILCHECK	Kako pogosto, v sekundah, Bash preveri za novo pošto.
        MAILPATH	Z dvopičjem ločen seznam imen datotek, za katere Bash
        		preveri za novo pošto.
        OSTYPE	Različica sistema Unix, na katerem se ta različica Bash izvaja.
        PATH	Z dvopičjem ločen seznam iskanih map pri iskanju ukazov.
        PROMPT_COMMAND	Ukaz, ki se bo izvršil pred izpisom vsakega
        		glavnega poziva.
        PS1		Prvotni niz poziva.
        PS2		Drugotni niz poziva.
        PWD		Polno ime poti trenutne mape.
        SHELLOPTS	Z dvopičjem ločen seznam omogočenih možnosti lupine.
        TERM	Ime trenutne vrste terminala.
        TIMEFORMAT	Oblika izpisa za časovno statistiko, ki je prikazana
        		s pridržanim imenom `time'.
        auto_resume	Ne-prazno pomeni, da je beseda ukaza, ki se neodvisno
        		pojavlja na črti, iskana prva na seznamu trenutno zaustavljenih
        		poslov. Če je najdena tam, se ta posel postavi v ospredje.
        		Vrednost `exact' pomeni, da se mora beseda ukaza natančno
        		ujemati z ukazom na seznamu končanih poslov.
        		Vrednost `substring' pomeni, da se beseda ukaza mora ujemati
        		s podnizom posla. Vsaka druga vrednost pomeni,
        		da mora ukaz biti predpona končanega posla.
        histchars	Znaki, ki nadzorujejo razširitev zgodovine in hitro
        		zamenjavo. Prvi znak je znak zamenjave 
        		zgodovine, običajno `!'. Drugi znak je znak 
        		`hitre zamenjave', običajno `^'.
        		Tretji znak je znak `opomba zgodovine', običajno `#'.
        HISTIGNORE	Z dvopičjem ločen seznam vzorcev, ki so uporabljeni 
        		za odločanje, kateri ukazi naj se shranijo na seznam zgodovine.

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Create a coprocess named NAME.
        
        Execute COMMAND asynchronously, with the standard output and standard
        input of the command connected via a pipe to file descriptors assigned
        to indices 0 and 1 of an array variable NAME in the executing shell.
        The default NAME is "COPROC".
        
        Exit Status:
        Returns the exit status of COMMAND.
sl: Ustvari soopravilo, imenovano IME.
        
        Izvrši UKAZ neusklajeno, s standardnim izhodom in vnosom ukaza, ki sta 
        povezana preko cevi z opisniki datotek, ki so dodeljeni kazalom 0 in 1 
        spremenljivke polja IME v izvršilni lupini.
        Privzeto IME je "COPROC".
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje končanja UKAZA.

en: Define shell function.
        
        Create a shell function named NAME.  When invoked as a simple command,
        NAME runs COMMANDs in the calling shell's context.  When NAME is invoked,
        the arguments are passed to the function as $1...$n, and the function's
        name is in $FUNCNAME.
        
        Exit Status:
        Returns success unless NAME is readonly.
sl: Določi funkcijo lupine.
        
        Ustvari funkcijo lupine, imenovano IME. Kadar je poklicana kot preprost ukaz,
        IME zažene UKAZE v vsebini klicoče lupine. Kadar se kliče IME, so argumenti
        posredovani v funkcijo kot $1...$n in ime funkcije je v $FUNCNAME.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če je IME samo za branje.

en: Display or execute commands from the history list.
        
        fc is used to list or edit and re-execute commands from the history list.
        FIRST and LAST can be numbers specifying the range, or FIRST can be a
        string, which means the most recent command beginning with that
        string.
        
        Options:
          -e ENAME	select which editor to use.  Default is FCEDIT, then EDITOR,
        		then vi
          -l 	list lines instead of editing
          -n	omit line numbers when listing
          -r	reverse the order of the lines (newest listed first)
        
        With the `fc -s [pat=rep ...] [command]' format, COMMAND is
        re-executed after the substitution OLD=NEW is performed.
        
        A useful alias to use with this is r='fc -s', so that typing `r cc'
        runs the last command beginning with `cc' and typing `r' re-executes
        the last command.
        
        Exit Status:
        Returns success or status of executed command; non-zero if an error occurs.
sl: Prikaže ali izvede ukaze s seznama zgodovine.
        
        fc se uporablja za seznam ali urejanje in ponovno izvajanje ukazov
        s seznama zgodovine. PRVI in ZADNJI sta lahko števili, ki določata obseg
        oz. PRVI je lahko niz, kar pomeni, da se nedavni ukaz začne s tem nizom.
        
        Možnosti:
          -e IME_UREJEVALNIKA	izbere urejevalnik za uporabo. Privzet je
        		FCEDIT, nato EDITOR, nato vi
          -l 	prikaže vrstice namesto urejanja
          -n	zanemari številke vrstic med navedbo
          -r	obrni vrstni red vrstic (najnovejše so navedene prve)
        
        Z obliko `fc -s [vzorec=zamenjava] [ukaz]' se UKAZ ponovno izvede 
        po tem, ko se opravi nadomeščanje OLD=NEW.
        
        Lahko se uporabi uporaben vzdevek r='fc -s' tako, da se z vnosom 
        `r cc' zažene zadnji ukaz, ki se začne z `cc' in vnosom `r' se ponovno 
        izvede zadnji ukaz.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno ali stanje izvedenega ukaza; ne-ničelno, če pride do napake.

en: Display or set file mode mask.
        
        Sets the user file-creation mask to MODE.  If MODE is omitted, prints
        the current value of the mask.
        
        If MODE begins with a digit, it is interpreted as an octal number;
        otherwise it is a symbolic mode string like that accepted by chmod(1).
        
        Options:
          -p	if MODE is omitted, output in a form that may be reused as input
          -S	makes the output symbolic; otherwise an octal number is output
        
        Exit Status:
        Returns success unless MODE is invalid or an invalid option is given.
sl: Prikaži ali nastavi masko načina datoteke.
        
        Nastavi uporabniško masko ustvarjanja datoteke v NAČIN. Če je
        NAČIN izpuščen, prikaže trenutno vrednost maske.
        
        Če se NAČIN začne z števko, se tolmači kot osmiško število;
        sicer je niz simbolnega načina kot je sprejet s strani chmod(1).
        
        Možnosti:
          -p	če je NAČIN izpuščen, izpiši v obliki, ki se lahko uporabi kot vnos
          -S	naredi simbolni izpis; sicer se izpiše osmiško število
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če je NAČIN neveljaven ali če je dana neveljavna
        možnost.

en: Display possible completions depending on the options.
        
        Intended to be used from within a shell function generating possible
        completions.  If the optional WORD argument is supplied, matches against
        WORD are generated.
        
        Exit Status:
        Returns success unless an invalid option is supplied or an error occurs.
sl: Prikaže možne dopolnitve, odvisne od možnosti.
        
        Namenjen je za uporabo znotraj funkcije lupine za ustvarjanje možnih
        dopolnitev. Če je izbirni argument BESEDE predložen, se ustvarijo
        ujemanja proti BESEDI.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če je predložena neveljavna možnost ali če pride
        do napake.

en: Display process times.
        
        Prints the accumulated user and system times for the shell and all of its
        child processes.
        
        Exit Status:
        Always succeeds.
sl: Prikaže čase opravila.
        
        Prikaže zbrane čase uporabnika in sistema za lupino in vsa njena
        podrejena opravila.
        
        Stanje končanja:
        Vedno uspešno.

en: Display the list of currently remembered directories.  Directories
        find their way onto the list with the `pushd' command; you can get
        back up through the list with the `popd' command.
        
        Options:
          -c	clear the directory stack by deleting all of the elements
          -l	do not print tilde-prefixed versions of directories relative
        	to your home directory
          -p	print the directory stack with one entry per line
          -v	print the directory stack with one entry per line prefixed
        	with its position in the stack
        
        Arguments:
          +N	Displays the Nth entry counting from the left of the list shown by
        	dirs when invoked without options, starting with zero.
        
          -N	Displays the Nth entry counting from the right of the list shown by
    	dirs when invoked without options, starting with zero.
sl: Prikaže seznam trenutno pomnjenih map.  Mape
        so prikazane na seznamu z ukazom `pushd'; na vrh
        seznama se lahko vrnete z ukazom `popd'.
        
        Možnosti:
          -c	izbriši sklad mape z brisanjem vseh elementov
          -l	ne izpiši sorodnih map s predpono `~'  v mojo domačo mapo
          -p	izpiši sklad mape z enim vnosom v vrstici
          -v	izpiši sklad mape z enim vnosom v vrstici z določenim
        	položajem v skladu
        
        Argumenti:
          +N	Prikaže Nti vnos s štetjem z leve strani seznama, prikazan s
        	pomočjo map, ko kličemo brez možnosti, začenši z nič.
        
          -N	Prikaže Nti vnos s štetjem z desne strani seznama, prikazan s
    	pomočjo map, ko kličemo brez možnosti, začenši z nič.

en: Done
sl: Končano

en: Done(%d)
sl: Končano(%d)

en: EMT instruction
sl: ukaz EMT

en: Enable and disable shell builtins.
        
        Enables and disables builtin shell commands.  Disabling allows you to
        execute a disk command which has the same name as a shell builtin
        without using a full pathname.
        
        Options:
          -a	print a list of builtins showing whether or not each is enabled
          -n	disable each NAME or display a list of disabled builtins
          -p	print the list of builtins in a reusable format
          -s	print only the names of Posix `special' builtins
        
        Options controlling dynamic loading:
          -f	Load builtin NAME from shared object FILENAME
          -d	Remove a builtin loaded with -f
        
        Without options, each NAME is enabled.
        
        To use the `test' found in $PATH instead of the shell builtin
        version, type `enable -n test'.
        
        Exit Status:
        Returns success unless NAME is not a shell builtin or an error occurs.
sl: Omogoči in onemogoči vgrajene lupine.
        
        Omogoči in onemogoči ukaze vgrajene lupine.  Onemogočenje dovoli
        izvedbo ukaza diska, ki ima enako ime kot vgrajena lupina, brez
        uporabe polnega imena poti.
        
        Možnosti:
          -a	prikaži seznam vgrajenih lupin, ki kaže, katera je omogočena
          -n	onemogoči vsako IME ali pa prikaži seznam onemogočenih
        	vgrajenih lupin
          -p	prikaži seznam vgrajenih lupin v obliki za večkratno uporabo
          -s	prikaži samo imena posebnih vgrajenih lupin `special'
        	po POSIX standardu
        
        Možnosti, ki nadzorujejo dinamično nalaganje:
          -f	naloži IME iz predmeta IME_DATOTEKE v souporabi
          -d	odstrani vgrajeno lupino, naloženo z -f
        
        Brez podanih možnosti je vsako IME omogočeno.
        
        Za uporabo preizkusa 'test', najdenega v $PATH, in ne različice
        vgrajene lupine, vpišite `enable -n test'.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če IME ni vgrajena lupina ali če pride do napake.

en: Evaluate arithmetic expression.
        
        The EXPRESSION is evaluated according to the rules for arithmetic
        evaluation.  Equivalent to "let EXPRESSION".
        
        Exit Status:
        Returns 1 if EXPRESSION evaluates to 0; returns 0 otherwise.
sl: Ovrednoti aritmetični izraz.
        
        IZRAZ je ovrednoten v skladu s pravili za aritmetično ovrednotenje.
        Je enakovreden ukazu "let IZRAZ".
        
        Stanje končanja:
        Vrne 1, če je IZRAZ enakovreden; sicer vrne 0.

en: Evaluate arithmetic expressions.
        
        Evaluate each ARG as an arithmetic expression.  Evaluation is done in
        fixed-width integers with no check for overflow, though division by 0
        is trapped and flagged as an error.  The following list of operators is
        grouped into levels of equal-precedence operators.  The levels are listed
        in order of decreasing precedence.
        
        	id++, id--	variable post-increment, post-decrement
        	++id, --id	variable pre-increment, pre-decrement
        	-, +		unary minus, plus
        	!, ~		logical and bitwise negation
        	**		exponentiation
        	*, /, %		multiplication, division, remainder
        	+, -		addition, subtraction
        	<<, >>		left and right bitwise shifts
        	<=, >=, <, >	comparison
        	==, !=		equality, inequality
        	&		bitwise AND
        	^		bitwise XOR
        	|		bitwise OR
        	&&		logical AND
        	||		logical OR
        	expr ? expr : expr
        			conditional operator
        	=, *=, /=, %=,
        	+=, -=, <<=, >>=,
        	&=, ^=, |=	assignment
        
        Shell variables are allowed as operands.  The name of the variable
        is replaced by its value (coerced to a fixed-width integer) within
        an expression.  The variable need not have its integer attribute
        turned on to be used in an expression.
        
        Operators are evaluated in order of precedence.  Sub-expressions in
        parentheses are evaluated first and may override the precedence
        rules above.
        
        Exit Status:
        If the last ARG evaluates to 0, let returns 1; let returns 0 otherwise.
sl: Ovrednoti aritmetične izraze.
        
        Ovrednoti vsak ARG kot aritmetični izraz. Vrednotenje se opravi
        v celih številih z nespremenjeno širino brez preverjanja za prekoračitev,
        čeprav je deljenje z 0 ujeto in označeno kot napaka. Seznam operatorjev,
        ki sledi, je združen v stopnje operatorjev enakih prednosti. Stopnje so
        razvrščene po padajoči prednosti.
        
        	id++, id--	naknadno večanje spremenljivke, naknadno manjšanje
        	++id, --id	predhodno večanje spremenljivke, predhodno manjšanje
        	-, +		enosloven minus, plus
        	!, ~		logična in bitna negacija
        	**		potenciranje
        	*, /, %		množenje, deljenje, ostanek
        	+, -		seštevanje, odštevanje
        	<<, >>		levi in desni bitni premiki
        	<=, >=, <, >	primerjava
        	==, !=		enakost, neenakost
        	&		bitni AND
        	^		bitni XOR
        	|		bitni OR
        	&&		logični AND
        	||		logični OR
        	izraz ? izraz : izraz
        			pogojni operator
        	=, *=, /=, %=,
        	+=, -=, <<=, >>=,
        	&=, ^=, |=	dodeljevanje   
        
        Spremenljivke lupine so dovoljene kot operandi. Ime spremenljivke
        se zamenja z njeno vrednostjo (prisiljena na celo število z
        nespremenljivo širino) znotraj izraza. Za uporabo spremenljivke v ni
        treba vklopliti atributa celega števila.
        
        Operatorji so ovrednoteni v prednostnem vrstnem redu. Podizrazi
        v oklepajih so ovrednoteni prvi in lahko prepišejo prednostna 
        pravila, omenjena zgoraj.
        
        Stanje končanja
        Če zadnji ARG ovrednoti na 0, let vrne 1; sicer let vrne 0.

en: Evaluate conditional expression.
        
        This is a synonym for the "test" builtin, but the last argument must
        be a literal `]', to match the opening `['.
sl: Ovrednoti pogojni izraz.
        
        To je sopomenka za vgrajeno lupino "test", toda zadnji argument
        mora biti dobesedni `]' za ujemanje z uklepajem `['.

en: Execute arguments as a shell command.
        
        Combine ARGs into a single string, use the result as input to the shell,
        and execute the resulting commands.
        
        Exit Status:
        Returns exit status of command or success if command is null.
sl: Zažene argumente kot ukaze lupine.
        
        Združi ARGUMENTA v en niz, uporabi rezultat kot vnos v lupino
        in zaženi končne ukaze.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje končanja ali uspešno, če je ukaz prazen.

en: Execute commands as long as a test does not succeed.
        
        Expand and execute COMMANDS as long as the final command in the
        `until' COMMANDS has an exit status which is not zero.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Izvaja ukaze, dokler je preizkus neuspešen.
        
        Razširja in izvaja UKAZE tako dolgo, dokler ima zadnji ukaz v UKAZIH
        `until' stanje končanja, ki ni nič.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: Execute commands as long as a test succeeds.
        
        Expand and execute COMMANDS as long as the final command in the
        `while' COMMANDS has an exit status of zero.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Izvaja ukaze, dokler je preizkus uspešen.
        
        Razširja in izvaja UKAZE tako dolgo, dokler ima zadnji ukaz v UKAZIH
        `while' stanje končanja, ki je nič.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: Execute commands based on conditional.
        
        The `if COMMANDS' list is executed.  If its exit status is zero, then the
        `then COMMANDS' list is executed.  Otherwise, each `elif COMMANDS' list is
        executed in turn, and if its exit status is zero, the corresponding
        `then COMMANDS' list is executed and the if command completes.  Otherwise,
        the `else COMMANDS' list is executed, if present.  The exit status of the
        entire construct is the exit status of the last command executed, or zero
        if no condition tested true.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Izvaja ukaze, ki temeljijo na pogojih.
        
        Izvede se seznam `if UKAZI'. Če je njegovo stanje nič, se izvede seznam
        `then UKAZI'. V nasprotnem primeru se izvede vsak seznam `elif UKAZI' 
        in če je njegovo stanje nič, se izvede ustrezen seznam `then UKAZI' 
        in ukaz if se zaključi. V nasprotnem primeru se izvede seznam 
        `else UKAZI', če je prisoten. Stanje končanja celotnega izgrajenja 
        je stanje končanja zadnjega izvršenega ukaza ali nič, če noben pogoj ni 
        dal prav.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: Execute commands based on pattern matching.
        
        Selectively execute COMMANDS based upon WORD matching PATTERN.  The
        `|' is used to separate multiple patterns.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Izvrši ukaze na podlagi ujemanja vzorcev.
        
        Izbirno izvrši UKAZE, ki temeljijo na VZORCU BESEDNEGA ujemanja.
        `|' se uporablja za ločevanje večih vzorcev.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: Execute commands for each member in a list.
        
        The `for' loop executes a sequence of commands for each member in a
        list of items.  If `in WORDS ...;' is not present, then `in "$@"' is
        assumed.  For each element in WORDS, NAME is set to that element, and
        the COMMANDS are executed.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Izvede ukaze za vsakega člana na seznamu.
        
        Zanka `for'  izvede zaporedje ukazov za vsakega člana na seznamu
        predmetov. Če `in BESEDE ...;' niso prisotna, se predvideva `in "$@"'.
        Za vsak element v BESEDAH je IME nastavljeno temu predmetu in
        UKAZI so izvršeni.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: Execute commands from a file in the current shell.
        
        Read and execute commands from FILENAME in the current shell.  The
        entries in $PATH are used to find the directory containing FILENAME.
        If any ARGUMENTS are supplied, they become the positional parameters
        when FILENAME is executed.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed in FILENAME; fails if
        FILENAME cannot be read.
sl: Izvede ukaze iz datoteke v trenutni lupini.
        
        Prebere in izvede ukaze iz DATOTEKE v trenutni lupini. Vnosi v $PATH
        so uporabljeni za iskanje mape, ki vsebuje IME_DATOTEKE. 
        Če so kakšni ARGUMENTI predloženi, postanejo položajni parametri,
        kadar se izvede IME_DATOTEKE.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza v IMENU_DATOTEKE; vrne
        neuspešno, če IMENA_DATOTEKE ni mogoče brati.

en: Execute conditional command.
        
        Returns a status of 0 or 1 depending on the evaluation of the conditional
        expression EXPRESSION.  Expressions are composed of the same primaries used
        by the `test' builtin, and may be combined using the following operators:
        
          ( EXPRESSION )	Returns the value of EXPRESSION
          ! EXPRESSION		True if EXPRESSION is false; else false
          EXPR1 && EXPR2	True if both EXPR1 and EXPR2 are true; else false
          EXPR1 || EXPR2	True if either EXPR1 or EXPR2 is true; else false
        
        When the `==' and `!=' operators are used, the string to the right of
        the operator is used as a pattern and pattern matching is performed.
        When the `=~' operator is used, the string to the right of the operator
        is matched as a regular expression.
        
        The && and || operators do not evaluate EXPR2 if EXPR1 is sufficient to
        determine the expression's value.
        
        Exit Status:
        0 or 1 depending on value of EXPRESSION.
sl: Izvrši pogojni ukaz.
        
        Vrne stanje 0 ali 1, odvisno od vrednotenja pogojnega izraza IZRAZ.
        expression EXPRESSION. Izrazi so sestavljeni iz istih osnov, ki so uporabljajo
        s strani vgrajene lupine `test' in se lahko spajajo s pomočjo naslednjih
        operatorjev:
        
          ( IZRAZ )	Vrne vrednost IZRAZA
          ! IZRAZ		Prav, če je IZRAZ napak; sicer vrne napak
          IZRAZ1 && IZRAZ2	Prav, če sta IZRAZ1 in IZRAZ2 prav; sicer vrne napak
          IZRAZ1 || IZRAZ2	TPrav, če je IZRAZ1 ali IZRAZ2 prav; sicer vrne napak
        
        Kadar se uporabita operatorja `==' in `!=', se niz desno od operatorja 
        uporabi kot vzorec in izvrši se ujemanje vzorcev. Kadar se uporabi 
        operator `=~', se niz desno od operatorja ujema kot logični izraz.
        
        Operatorja && in || ne vrednotita IZRAZ2, če IZRAZ1 zadošča za določitev 
        vrednosti izraza.
        
        Stanje končanja:
        0 ali 1, odvisno od vrednosti IZRAZA.

en: Execute shell builtins.
        
        Execute SHELL-BUILTIN with arguments ARGs without performing command
        lookup.  This is useful when you wish to reimplement a shell builtin
        as a shell function, but need to execute the builtin within the function.
        
        Exit Status:
        Returns the exit status of SHELL-BUILTIN, or false if SHELL-BUILTIN is
        not a shell builtin..
sl: Izvede vgrajeno lupino.
        
        Izvede VGRAJENO_LUPINO z argumenti ARG brez opravljanja iskanja
        ukaza. To je uporabno, ko želite ponovno izvesti vgrajeno lupino
        kot funkcijo lupine, vendar bi radi izvedli vgrajeno lupino znotraj funkcije.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje končanja VGRAJENE_LUPINE ali napak, če VGRAJENA_LUPINA
        ni vgrajena lupina ..

en: Exit %d
sl: Končaj %d

en: Exit a login shell.
        
        Exits a login shell with exit status N.  Returns an error if not executed
        in a login shell.
sl: Konča prijavno lupino.
        
        Konča prijavno lupino s stanjem končanja N. Vrne napako, če se
        ne izvede v prijavni lupini.

en: Exit for, while, or until loops.
        
        Exit a FOR, WHILE or UNTIL loop.  If N is specified, break N enclosing
        loops.
        
        Exit Status:
        The exit status is 0 unless N is not greater than or equal to 1.
sl: Konča zanko for, while ali until.
        
        Končaj zanko FOR, WHILE ali UNTIL.  Če je N podan, prekini N obdanih
        zank.
        
        Stanje končanja:
        Stanje končanja je 0, razen če N ni večji kot ali enak 1.

en: Exit the shell.
        
        Exits the shell with a status of N.  If N is omitted, the exit status
        is that of the last command executed.
sl: Konča lupino.
        
        Konča lupino s stanjem N. Če je N izpuščen, se uporabi stanje
        končanja zadnjega izvršenega ukaza.

en: File limit
sl: omejitev datoteke

en: Floating point exception
sl: Izjema s plavajočo vejico

en: GNU bash, version %s (%s)
sl: GNU bash, različica %s (%s)

en: GNU bash, version %s-(%s)
sl: GNU bash, različica %s-(%s)

en: GNU long options:
sl: Dolge možnosti GNU:

en: Group commands as a unit.
        
        Run a set of commands in a group.  This is one way to redirect an
        entire set of commands.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Združi ukaze kot enoto.
        
        Zažene nabor ukazov v skupini. To je eden od načinov za 
        preusmeritev celotnega nabora ukazov.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: HFT input data pending
sl: vnos podatkov HFT je na čakanju

en: HFT monitor mode granted
sl: način nadzora HFT je odobren

en: HFT monitor mode retracted
sl: način nadzora HFT je umaknjen

en: HFT sound sequence has completed
sl: zaporedje zvoka HFT je končano

en: HOME not set
sl: HOME ni nastavljen

en: Hangup
sl: Odloži

en: I have no name!
sl: Ni imena!

en: I/O ready
sl: I/O je pripravljen

en: Illegal instruction
sl: Neveljaven ukaz

en: Information request
sl: zahteva po podatkih

en: Interrupt
sl: Prekini

en: Killed
sl: Uničen

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
sl: Dovoljenje GPLv3+: GNU GPL različica 3 ali poznejše <http://gnu.org/licenses/gpl.html>

en: Modify or display completion options.
        
        Modify the completion options for each NAME, or, if no NAMEs are supplied,
        the completion currently being executed.  If no OPTIONs are given, print
        the completion options for each NAME or the current completion specification.
        
        Options:
        	-o option	Set completion option OPTION for each NAME
        	-D		Change options for the "default" command completion
        	-E		Change options for the "empty" command completion
        
        Using `+o' instead of `-o' turns off the specified option.
        
        Arguments:
        
        Each NAME refers to a command for which a completion specification must
        have previously been defined using the `complete' builtin.  If no NAMEs
        are supplied, compopt must be called by a function currently generating
        completions, and the options for that currently-executing completion
        generator are modified.
        
        Exit Status:
        Returns success unless an invalid option is supplied or NAME does not
        have a completion specification defined.
sl: Spremeni ali prikaže možnosti dopolnjevanja.
        
        Spremeni možnosti dopolnjevanja za vsako IME oz. trenutno izvedeno 
        dopolnitev, če IMENA niso predložena. Če ni danih MOŽNOSTI,
        prikaže možnosti dopolnjevanja za vsako IME ali trenutno določitev
        dopolnjevanja.
        
        Možnosti:
        	-o možnost	Nastavi možnost dopolnitve MOŽNOST za vsako IME
        	-D		Spremeni možnosti za "privzeto" dopolnitev ukaza
        	-E		Spremeni možnosti za "prazno" dopolnitev ukaza
        
        Uporaba `+o' namesto `-o' izklopi navedeno možnost.
        
        Argumenti:
        
        Vsako IME se nanaša na ukaz, za katerega mora že predhodno biti
        določeno določilo dopolnjevanja z uporabo vgrajene lupine `complete'.
        Če ni predloženih IMEN, mora compopt biti klican s strani funkcije, 
        ki trenutno ustvarja dopolnjevanja in možnosti za tega trenutno 
        izvajajočega ustvarjalnika dopolnjevanj se bodo spremenile.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če je predložena neveljavna možnost ali pa IME
        nima določenega določila dopolnjevanja.

en: Move job to the foreground.
        
        Place the job identified by JOB_SPEC in the foreground, making it the
        current job.  If JOB_SPEC is not present, the shell's notion of the
        current job is used.
        
        Exit Status:
        Status of command placed in foreground, or failure if an error occurs.
sl: Premakne posel v ospredje.
        
        Premakne posel, določen s strani DOLOČILA_POSLA, v ospredje,
        kar ga spremeni v trenutni posel. Če DOLOČILO_POSLA ni prisotno,
        se uporabi označba lupine trenutnega posla.
        
        Stanje končanja:
        Stanje ukaza, postavljenega v ospredje, ali neuspešno, če se
        pojavi napaka.

en: Move jobs to the background.
        
        Place the jobs identified by each JOB_SPEC in the background, as if they
        had been started with `&'.  If JOB_SPEC is not present, the shell's notion
        of the current job is used.
        
        Exit Status:
        Returns success unless job control is not enabled or an error occurs.
sl: Premakne posle v ozadje.
        
        Postavi posle, določene s strani JOB_SPEC, v ozadje, kot če bi se
        začeli z `&'. Če JOB_SPEC ni prisoten, se uporabi označba lupine
        trenutnega posla.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če nadzor posla ni omogočen ali če pride
        do napake.

en: Null command.
        
        No effect; the command does nothing.
        
        Exit Status:
        Always succeeds.
sl: Prazen ukaz.
        
        Brez učinka; ukaz ne naredi ničesar.
        
         Stanje končanja:
         Vedno uspešno.

en: OLDPWD not set
sl: OLDPWD ni nastavljen

en: Parse option arguments.
        
        Getopts is used by shell procedures to parse positional parameters
        as options.
        
        OPTSTRING contains the option letters to be recognized; if a letter
        is followed by a colon, the option is expected to have an argument,
        which should be separated from it by white space.
        
        Each time it is invoked, getopts will place the next option in the
        shell variable $name, initializing name if it does not exist, and
        the index of the next argument to be processed into the shell
        variable OPTIND.  OPTIND is initialized to 1 each time the shell or
        a shell script is invoked.  When an option requires an argument,
        getopts places that argument into the shell variable OPTARG.
        
        getopts reports errors in one of two ways.  If the first character
        of OPTSTRING is a colon, getopts uses silent error reporting.  In
        this mode, no error messages are printed.  If an invalid option is
        seen, getopts places the option character found into OPTARG.  If a
        required argument is not found, getopts places a ':' into NAME and
        sets OPTARG to the option character found.  If getopts is not in
        silent mode, and an invalid option is seen, getopts places '?' into
        NAME and unsets OPTARG.  If a required argument is not found, a '?'
        is placed in NAME, OPTARG is unset, and a diagnostic message is
        printed.
        
        If the shell variable OPTERR has the value 0, getopts disables the
        printing of error messages, even if the first character of
        OPTSTRING is not a colon.  OPTERR has the value 1 by default.
        
        Getopts normally parses the positional parameters ($0 - $9), but if
        more arguments are given, they are parsed instead.
        
        Exit Status:
        Returns success if an option is found; fails if the end of options is
        encountered or an error occurs.
sl: Razčleni argumente možnosti.
        
        Getopts je uporabljen s strani postopkov lupine za razčlenitev
        položajnih parametrov  kot možnosti.
        
        NIZ_MOŽNOSTI vsebuje črke možnosti za prepoznavo; če dvopičju
        sledi črka, se za možnost pričakuje dodeljen argument, ki mora
        biti ločen s preslednim znakom.
        
        Vsakič, ko je klican, bo getopts postavil naslednjo možnost v
        spremenljivko lupine $name, nastavil ime, če še ne obstaja, in
        kazalo naslednjega argumenta bo obdelano v spremenljivko
        lupine OPTIND. OPTIND je nastavljen na 1 vsakič, ko je lupina ali
        skripta lupine poklicana. Ko možnost zahteva argument, ga
        getopts premakne v spremenljivko lupine OPTARG. 
        
        getopts poroča napake na eden izmed dveh načinov. Če je prvi
        znak OPTSTRING dvopičje, getopts uporabi tiho poročanje napak.
        V tem načinu ni izpisanih sporočil o napakah. Če je videna neveljavna
        možnost, getopts postavi najden znak možnosti v OPTARG.  Če
        zahtevan argument ni najden, getopts postavi ':' v IME in dodeli
        OPTARG nadenemu znaku možnosti. Če getopts ni v tihem načinu
        in  je videnaneveljavna možnost, getopts postavi '?' v IME in
        ponastavi OPTARG. Če zahtevan argument ni najden, je '?'
        postavljen v IME, OPTARG je ponastavljen in prikazano je
        diagnostično sporočilo.
        
        Če ima spremenljivka lupine OPTERR vrednost 0, getopts
        onemogoči prikaz sporočil o napakah, tudi če prvi znak OPTSTRING
        ni dvopičje. OPTERR ima privzeto vrednost 1.
        
        Getopts običajno razčleni položajne parametre ($0 - $9), toda če je
        danih več argumentov, se jih razčleni.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, če je možnost najdena; neuspešno, če pride
        do konca možnosti ali do napake.

en: Quit
sl: Končaj

en: Read lines from a file into an array variable.
        
        A synonym for `mapfile'.
sl: Prebere vrstice iz datoteke v spremenljivko polja.
        
        Je sopomenka za `mapfile'.

en: Record lock
sl: Zaklep zapisa

en: Removes entries from the directory stack.  With no arguments, removes
        the top directory from the stack, and changes to the new top directory.
        
        Options:
          -n	Suppresses the normal change of directory when removing
        	directories from the stack, so only the stack is manipulated.
        
        Arguments:
          +N	Removes the Nth entry counting from the left of the list
        	shown by `dirs', starting with zero.  For example: `popd +0'
        	removes the first directory, `popd +1' the second.
        
          -N	Removes the Nth entry counting from the right of the list
        	shown by `dirs', starting with zero.  For example: `popd -0'
        	removes the last directory, `popd -1' the next to last.
        
        The `dirs' builtin displays the directory stack.
sl: Odstrani vnose iz sklada map.  Če je brez argumentov, odstrani
        najvišjo mapo iz sklada in spremeni v novo mapo na vrhu.
        
        Možnosti:
          -n	Preprečuje običajno spremembo mape pri dodajanju
        	map iz sklada, tako se obdeluje le sklad.
        
        Argumenti:
          +N	Odstrani N-ti vnos s štetjem z leve strani seznama,
        	prikazano z `dirs', začenši z nič.  Na primer: `popd +0'
        	odstrani prvo mapo, `popd +1' odstrani drugo.
        
          -N	Odstrani N-ti vnos s štetjem z desne strani seznama,
        	prikazano z `dirs', začenši z nič.  Na primer: `popd +0'
        	odstrani zadnjo mapo, `popd -1' odstrani predzadnjo.
        
        Ukaz lupine `dirs' prikaže sklad map.

en: Report time consumed by pipeline's execution.
        
        Execute PIPELINE and print a summary of the real time, user CPU time,
        and system CPU time spent executing PIPELINE when it terminates.
        
        Options:
          -p	print the timing summary in the portable Posix format
        
        The value of the TIMEFORMAT variable is used as the output format.
        
        Exit Status:
        The return status is the return status of PIPELINE.
sl: Poroča porabljen čas s strani izvedbe cevovoda.
        
        Izvede CEVOVOD in prikaže povzetek dejanskega časa, čas 
        uporabniške CPE in čas sistemske CPE, porabljen za izvajanje CEVOVODA,
        ko se konča.
        
        Možnosti:
          -p	prikaži časovni povzetek v prenosni obliki POSIX
        
        Vrednost spremenljivke TIMEFORMAT se uporabi kot oblika izpisa.
        
        Stanje končanja:
        Stanje končanja je stanje končanja CEVOVODA.

en: Resume for, while, or until loops.
        
        Resumes the next iteration of the enclosing FOR, WHILE or UNTIL loop.
        If N is specified, resumes the Nth enclosing loop.
        
        Exit Status:
        The exit status is 0 unless N is not greater than or equal to 1.
sl: Nadaljuje zanko for, while ali until.
        
        Nadaljuje naslednjo ponovitev obdane zanke FOR, WHILE ali UNTIL.
        Če je N podan, nadaljuje N-to obdano zanko.
        
        Stanje končanja:
        Stanje končanja je 0, razen če N ni večji kot ali enak 1.

en: Resume job in foreground.
        
        Equivalent to the JOB_SPEC argument to the `fg' command.  Resume a
        stopped or background job.  JOB_SPEC can specify either a job name
        or a job number.  Following JOB_SPEC with a `&' places the job in
        the background, as if the job specification had been supplied as an
        argument to `bg'.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the resumed job.
sl: Obnovi posel v ospredju.
        
        Je enakovreden argumentu DOLOČILO_POSLA v ukazu `fg'. Obnovi posel,
        ki je ustavljen ali v ozadju. DOLOČILO_POSLA lahko določi bodisi ime
        posla bodisi številko posla. DOLOČILU_POSLA sledi `&', ki postavi posel
        v ozadje, kot če bi določilo posla bilo dobavljeno kot argument ukazu `bg'.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje obnovljenega posla.

en: Return a successful result.
        
        Exit Status:
        Always succeeds.
sl: Vrne uspešen rezultat.
        
        Stanje končanja:
        Vedno uspešno.

en: Return an unsuccessful result.
        
        Exit Status:
        Always fails.
sl: Vrne neuspešen rezultat.
        
        Stanje končanja:
        Vedno neuspešno.

en: Return from a shell function.
        
        Causes a function or sourced script to exit with the return value
        specified by N.  If N is omitted, the return status is that of the
        last command executed within the function or script.
        
        Exit Status:
        Returns N, or failure if the shell is not executing a function or script.
sl: Vrne iz funkcije lupine.
        
        Povzroči, da funkcija ali skripta izvorne kode konča z vrednostjo
        vrnitve, določene z N. Če je N izpuščen, se uporabi stanje vrnitve
        zadnjega izvršenega ukaza znotraj funkcije ali skripta.
        
        Stanje končanja
        Vrne N ali neuspešno, če lupina ne izvede funkcije ali skripta.

en: Return the context of the current subroutine call.
        
        Without EXPR, returns "$line $filename".  With EXPR, returns
        "$line $subroutine $filename"; this extra information can be used to
        provide a stack trace.
        
        The value of EXPR indicates how many call frames to go back before the
        current one; the top frame is frame 0.
        
        Exit Status:
        Returns 0 unless the shell is not executing a shell function or EXPR
        is invalid.
sl: Vrne vsebino trenutnega klica podprograma.
        
        Brez IZRAZA vrne "$line $filename".  Z IZRAZOM vrne
        "$line $subroutine $filename"; ta dodaten podatek se lahko uporabi
        za zagotovitev sledenja sklada.
        
        Vrednost IZRAZA nakazuje, koliko okvirjev klicev mora nazaj
        pred trenutnega; zgornji okvir je okvir 0.
        
        Stanje končanja:
        Vrne 0, razen če lupina ne izvršuje funkcije lupine ali pa IZRAZ
        ni veljaven.

en: Returns the context of the current subroutine call.
        
        Without EXPR, returns
sl: Vrne vsebino trenutnega klica podprograma.
        
        Brez EXPR vrne

en: Running
sl: Se izvaja

en: Segmentation fault
sl: Napaka segmentacije

en: Select words from a list and execute commands.
        
        The WORDS are expanded, generating a list of words.  The
        set of expanded words is printed on the standard error, each
        preceded by a number.  If `in WORDS' is not present, `in "$@"'
        is assumed.  The PS3 prompt is then displayed and a line read
        from the standard input.  If the line consists of the number
        corresponding to one of the displayed words, then NAME is set
        to that word.  If the line is empty, WORDS and the prompt are
        redisplayed.  If EOF is read, the command completes.  Any other
        value read causes NAME to be set to null.  The line read is saved
        in the variable REPLY.  COMMANDS are executed after each selection
        until a break command is executed.
        
        Exit Status:
        Returns the status of the last command executed.
sl: Izbere besede s seznama in izvede ukaze.
        
        BESEDE so razširjene, kar ustvari seznam besed. Nabor razširjenih
        besed se izpiše na standardno napako, vsaka s svojo številko.
        Če `in BESEDE ...;' niso prisotne, se predvideva
        `in "$@"'. Potem je prikazan poziv PS3 in vrstica prebrana
        s standardnega vnosa. Če je vrstica sestavljena iz številke, ki ustreza
        eni od prikazanih besed, potem je IME nastavljeno tej besedi.
        Če je vrstica prazna, so BESEDE v pozivu prikazane 
        ponovno. Če se prebere konec datoteke, se ukaz zaključi. Vsaka druga 
        prebrana vrednost povzroči, da se IME nastavi na prazno vrednost.
        Prebrana vrstica je shranjena v spremenljivki ODGOVOR. UKAZI so izvršeni 
        po vsakem izboru, dokler se ne izvede ukaz break.
        
        Stanje končanja:
        Vrne stanje zadnjega izvršenega ukaza.

en: Set and unset shell options.
        
        Change the setting of each shell option OPTNAME.  Without any option
        arguments, list all shell options with an indication of whether or not each
        is set.
        
        Options:
          -o	restrict OPTNAMEs to those defined for use with `set -o'
          -p	print each shell option with an indication of its status
          -q	suppress output
          -s	enable (set) each OPTNAME
          -u	disable (unset) each OPTNAME
        
        Exit Status:
        Returns success if OPTNAME is enabled; fails if an invalid option is
        given or OPTNAME is disabled.
sl: Nastavi in ponastavi možnosti lupine.
        
        Spremeni nastavitev vsake možnosti lupine IME_MOŽNOSTI.
        Če ni navedenih argumentov možnosti, navede vse možnosti
        lupine z označbo, če so vsi nastavljeni ali ne.
        
        Možnosti:
          -o	omeji IMENA_MOŽNOSTI tem, ki so določeni za uporabo s `set -o'
          -p	prikaži vsako možnost lupine z navedbo stanja
          -q	prepreči izhod
          -s	omogoči (nastavi) vsako IME_MOŽNOSTI
          -u	onemogoči (ponastavi) vsako IME_MOŽNOSTI
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, če je IME_MOŽNOSTI omogočeno; neuspešno, če je
        dana neveljavna možnost ali če je IME_MOŽNOSTI onemogočeno.

en: Set export attribute for shell variables.
        
        Marks each NAME for automatic export to the environment of subsequently
        executed commands.  If VALUE is supplied, assign VALUE before exporting.
        
        Options:
          -f	refer to shell functions
          -n	remove the export property from each NAME
          -p	display a list of all exported variables and functions
        
        An argument of `--' disables further option processing.
        
        Exit Status:
        Returns success unless an invalid option is given or NAME is invalid.
sl: Nastavi atribut izvoza za spremenljivke lupine.
        
        Označi vsako IME za samodejni izvoz v okolje naknadno izvedenih
        ukazov. Če je VREDNOST vnesena, dodeli VREDNOST pred izvozom.
        
        Možnosti:
          -f	nanašaj se na funkcije lupine
          -n	odstrani lastnost izvoza iz vsakega IMENA
          -p	prikaži seznam vseh izvoženih spremenljivk in funkcij
        
        Argument od `--' onemogoči nadaljnjo obdelavo možnosti.
        
        Stanje končanja
        Vrne uspešno, razen če je dana neveljavna možnost ali če je
        neveljavno IME.

en: Set variable values and attributes.
        
        Obsolete.  See `help declare'.
sl: Nastavi vrednosti spremenljivk in atributov.
        
        Zastarelo. Oglejte si `help declare'.

en: Shell commands matching keyword ` | Shell commands matching keywords `
sl[0]: Ključnih besed, ki se ujemajo z ukazi lupine `
sl[1]: Ključna beseda, ki se ujema z ukazi lupine `
sl[2]: Ključni besedi, ki se ujemata z ukazi lupine `
sl[3]: Ključne besede, ki se ujemajo z ukazi lupine `

en: Shell options:
sl: Možnosti lupine:

en: Shift positional parameters.
        
        Rename the positional parameters $N+1,$N+2 ... to $1,$2 ...  If N is
        not given, it is assumed to be 1.
        
        Exit Status:
        Returns success unless N is negative or greater than $#.
sl: Premakne položajne parametre.
        
        Preimenuje položajne parametre $N+1, $N+2 ... v $1,$2 ...
        Če N ni dan, se predvideva, da je 1.
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če je N negativen ali večji kot $#.

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Stopped (signal)
sl: Ustavljen (signal)

en: Stopped (tty input)
sl: Ustavljen (vhod TTY)

en: Stopped (tty output)
sl: Ustavljen (izhod TTY)

en: Stopped(%s)
sl: Zaustavljeno(%s)

en: Suspend shell execution.
        
        Suspend the execution of this shell until it receives a SIGCONT signal.
        Unless forced, login shells cannot be suspended.
        
        Options:
          -f	force the suspend, even if the shell is a login shell
        
        Exit Status:
        Returns success unless job control is not enabled or an error occurs.
sl: Da izvedbo lupine v pripravljenost.
        
        Da izvedbo te lupine v pripravljenost, dokler ne prejme signala
        SIGCONT. Lupine prijave ni mogoče dati v pripravljenost, razen če se
        jo prisili.
        
        Možnosti:
          -f	prisili stanje pripravljenosti, tudi če je lupina lupina prijave
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če nadzor posla ni omogočen ali če pride do
        napake.

en: TIMEFORMAT: `%c': invalid format character
sl: TIMEFORMAT: `%c': neveljaven znak oblike

en: Terminated
sl: Zaključen

en: The mail in %s has been read
sl: Pošta v %s je bila prebrana

en: There are running jobs.
sl: Obstajajo posli, ki se izvajajo.

en: There are stopped jobs.
sl: Obstajajo ustavljeni posli.

en: These shell commands are defined internally.  Type `help' to see this list.
    Type `help name' to find out more about the function `name'.
    Use `info bash' to find out more about the shell in general.
    Use `man -k' or `info' to find out more about commands not in this list.
    
    A star (*) next to a name means that the command is disabled.
sl: Ti ukazi lupine so določeni znotraj lupine. Vpišite `help' za prikaz tega seznama.
    Vpišite `help ime', če želite izvedeti več o `imenu' funkcije.
    Uporabite `info bash', če želite izvedeti več o lupini na splošno.
    Uporabite `man -k' ali `info', če želite izvedeti več o ukazih, ki niso na tem seznamu.
    
    Zvezdica (*) poleg imena pomeni, da je ukaz onemogočen.

en: Trap signals and other events.
        
        Defines and activates handlers to be run when the shell receives signals
        or other conditions.
        
        ARG is a command to be read and executed when the shell receives the
        signal(s) SIGNAL_SPEC.  If ARG is absent (and a single SIGNAL_SPEC
        is supplied) or `-', each specified signal is reset to its original
        value.  If ARG is the null string each SIGNAL_SPEC is ignored by the
        shell and by the commands it invokes.
        
        If a SIGNAL_SPEC is EXIT (0) ARG is executed on exit from the shell.  If
        a SIGNAL_SPEC is DEBUG, ARG is executed before every simple command.  If
        a SIGNAL_SPEC is RETURN, ARG is executed each time a shell function or a
        script run by the . or source builtins finishes executing.  A SIGNAL_SPEC
        of ERR means to execute ARG each time a command's failure would cause the
        shell to exit when the -e option is enabled.
        
        If no arguments are supplied, trap prints the list of commands associated
        with each signal.
        
        Options:
          -l	print a list of signal names and their corresponding numbers
          -p	display the trap commands associated with each SIGNAL_SPEC
        
        Each SIGNAL_SPEC is either a signal name in <signal.h> or a signal number.
        Signal names are case insensitive and the SIG prefix is optional.  A
        signal may be sent to the shell with "kill -signal $$".
        
        Exit Status:
        Returns success unless a SIGSPEC is invalid or an invalid option is given.
sl: Signali trap in ostali dogodki.
        
        Določi in omogoči ročnik, da se jih zažene, kadar lupina sprejme signale
        ali ostale pogoje.
        
        ARG je ukaz, ki se ga prebere in izvrši, kadar lupina sprejme signal(e)
        SIGNAL_SPEC. Če je ARG odsoten (in predložen en SIGNAL_SPEC)
        ali `-', je vsak določen signal ponastavljen na svojo prvotno vrednost.
        Če je ARG prazen niz, je vsak SIGNAL_SPEC prezrt s strani lupine
        in ukazov, ki jih pokliče.
        
        Če je SIGNAL_SPEC EXIT (0), se ARG izvrši ob izhodu iz lupine. Če je
        SIGNAL_SPEC DEBUG, je ARG izvršen pred vsakim ukazom. Če je
        SIGNAL_SPEC RETURN, se ARG izvrši vsakič, ko funkcija lupine ali skript,
        zagnan s strani . ali vgrajenih virov, konča z izvajanjem. SIGNAL_SPEC
        od ERR pomeni, da se ARG izvede vsakič, ko bi napaka ukaza povzročila, da
        bi se lupina končala, kadar je omogočena možnost -e.
        
        Če ni predloženih argumentov, trap prikaže seznam ukazov, povezanih z
        vsakim signalom.
        
        Možnosti:
          -l	Prikaži seznam imen signalov in njihove ustrezne številke
          -p	prikaži ukaze trap, povezane z vsakim SIGNAL_SPEC
        
        Vsak SIGNAL_SPEC je bodisi ime signala v <signal.h> bodisi številka signala.
        Imena signalov ločujejo velikost črk in predpona SIG je izbirna.
        Signal je lahko poslan v lupino s "kill -signal $$".
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če je SIGSPEC neveljaven ali je dana neveljavna možnost.

en: Type `%s -c "help set"' for more information about shell options.
sl: Vpišite `%s -c "help set"' za več podrobnosti o možnostih lupine.

en: Type `%s -c help' for more information about shell builtin commands.
sl: Vpišite `%s -c help' za več podrobnosti o možnostih ukazov lupine.

en: Unknown Signal #
sl: Neznan signal #

en: Unknown Signal #%d
sl: Neznan signal #%d

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown status
sl: Neznano stanje

en: Urgent IO condition
sl: Nujen pogoj IO

en: Usage:	%s [GNU long option] [option] ...
    	%s [GNU long option] [option] script-file ...
sl: Uporaba:	%s [dolga možnost GNU] [možnost] ...
    	%s [dolga možnost GNU] [možnost] skriptni dokument ...

en: Use "%s" to leave the shell.
sl: Uporabite "%s", če želite zapustiti lupino.

en: Use the `bashbug' command to report bugs.
sl: Uporabite ukaz `bashbug' za poročanje hroščev.

en: User signal 1
sl: Signal uporabnika 1

en: User signal 2
sl: Signal uporabnika 2

en: Window changed
sl: Okno se je spremenilo

en: Write arguments to the standard output.
        
        Display the ARGs on the standard output followed by a newline.
        
        Options:
          -n	do not append a newline
        
        Exit Status:
        Returns success unless a write error occurs.
sl: Piše argumente na standardni izhod.
        
        Prikaže ARGUMENTE na standardni izhod, temu sledi nova vrstica.
        
        Možnosti:
          -n	ne pripni nove vrstice
        
        Stanje končanja:
        Vrne uspešno, razen če pride do napake pri pisanju.

en: You have mail in $_
sl: Imate pošto v $_

en: You have new mail in $_
sl: Imate novo pošto v $_

en: [[ expression ]]
sl: [[ izraz ]]

en: `%c': bad command
sl: `%c': slab ukaz

en: `%c': invalid format character
sl: `%c': neveljaven znak oblike

en: `%c': invalid symbolic mode character
sl: `%c': neveljaven znak simbolnega načina

en: `%c': invalid symbolic mode operator
sl: `%c': neveljaven operator simbolnega načina

en: `%c': invalid time format specification
sl: `%c': neveljavno določilo vrste časa

en: `%s': cannot unbind
sl: `%s': ni mogoče odvezati

en: `%s': invalid alias name
sl: `%s': neveljaven vzdevek

en: `%s': invalid keymap name
sl: `%s': neveljavno ime tipkovne razvrstitve

en: `%s': missing format character
sl: `%s': manjka znak oblike

en: `%s': not a pid or valid job spec
sl: `%s': ni določilo opravila ali neveljavno določilo posla

en: `%s': not a valid identifier
sl: `%s': neveljavno določilo

en: `%s': unknown function name
sl: `%s': neznano ime funkcije

en: `)' expected
sl: pričakovan je `)'

en: `)' expected, found %s
sl: pričakovan je `)', najden je %s

en: `:' expected for conditional expression
sl: `:' pričakovano za pogojni izraz

en: add_process: pid %5ld (%s) marked as still alive
sl: add_process: id opravila %5ld (%s) je označen kot še živ

en: add_process: process %5ld (%s) in the_pipeline
sl: add_process: opravilo %5ld (%s) v the_pipeline

en: alias [-p] [name[=value] ... ]
sl: alias [-p] [ime[=vrednost] ... ]

en: all_local_variables: no function context at current scope
sl: all_local_variables: v trenutnem dosegu ni vsebine funkcije

en: argument expected
sl: pričakovan je argument

en: array variable support required
sl: potrebna podpora spremenljivke polja

en: attempted assignment to non-variable
sl: poskus dodelitve ne-spremenljivki

en: bad array subscript
sl: slab podpis polja

en: bad command type
sl: slaba vrsta ukaza

en: bad connector
sl: slab povezovalnik

en: bad jump
sl: slab skok

en: bad substitution: no closing "`" in %s
sl: slaba zamenjava: ni zaključka "`" v %s

en: bad substitution: no closing `%s' in %s
sl: slaba zamenjava: ni zaključka `%s' v %s

en: bash_execute_unix_command: cannot find keymap for command
sl: bash_execute_unix_command: ni mogoče najti tipkovne razvrstitve za ukaz

en: bg [job_spec ...]
sl: bg [določilo_posla ...]

en: bug: bad expassign token
sl: hrošč: slab žeton expassign

en: builtin [shell-builtin [arg ...]]
sl: builtin [vgrajena_lupina [arg ...]]

en: caller [expr]
sl: caller [izraz]

en: can only `return' from a function or sourced script
sl: `return' lahko vrne samo iz funkcije ali skripte z izvorno kodo

en: can only be used in a function
sl: se lahko uporabi samo v funkciji

en: cannot allocate new file descriptor for bash input from fd %d
sl: ni mogoče dodeliti opisnika novih map za vnos bash iz fd %d

en: cannot create temp file for here-document: %s
sl: ni mogoče ustvariti začasne datoteke za here-document: %s

en: cannot duplicate fd %d to fd %d
sl: ni mogoče podvajati fd %d v fd %d

en: cannot duplicate named pipe %s as fd %d
sl: ni mogoče podvajati imenovane cevi %s kot fd %d

en: cannot find %s in shared object %s: %s
sl: ni mogoče najti %s v predmetu v souporabi %s: %s

en: cannot make child for command substitution
sl: ni mogoče ustvariti podrejenega opravila za zamenjavo ukaza

en: cannot make child for process substitution
sl: ni mogoče ustvariti podrejenega opravila za zamenjavo opravila

en: cannot make pipe for command substitution
sl: ni mogoče ustvariti cevi za zamenjavo ukaza

en: cannot make pipe for process substitution
sl: ni mogoče ustvariti pipe za zamenjavo opravila

en: cannot open named pipe %s for reading
sl: ni mogoče odpreti imenovane cevi %s za branje

en: cannot open named pipe %s for writing
sl: ni mogoče odpreti imenovane cevi %s za pisanje

en: cannot open shared object %s: %s
sl: ni mogoče odpreti predmeta v souporabi %s: %s

en: cannot redirect standard input from /dev/null: %s
sl: ni mogoče preusmeriti običajnega vnosa iz /dev/null: %s

en: cannot reset nodelay mode for fd %d
sl: ni mogoče ponastaviti načina brez zakasnitve za fd %d

en: cannot set and unset shell options simultaneously
sl: ni mogoče nastaviti in ponastaviti možnosti lupine hkrati

en: cannot set terminal process group (%d)
sl: ni mogoče nastaviti skupine opravil terminala (%d)

en: cannot simultaneously unset a function and a variable
sl: ni mogoče ponastaviti funkcije in spremenljivke hkrati

en: cannot suspend
sl: ni mogoče dati v pripravljenost

en: cannot suspend a login shell
sl: prijavne lupine ni mogoče dati v pripravljenost

en: cannot use `-f' to make functions
sl: ni mogoče uporabiti `-f' za ustvarjanje funkcij

en: cannot use more than one of -anrw
sl: ni mogoče uporabiti več kot eno od -anrw

en: case WORD in [PATTERN [| PATTERN]...) COMMANDS ;;]... esac
sl: case IME in [VZOREC [| VZOREC]...) UKAZI ;;]... esac

en: child setpgid (%ld to %ld)
sl: podrejeno opravilo setpgid (%ld v %ld)

en: command [-pVv] command [arg ...]
sl: ukaz [-pVv] ukaz [arg ...]

en: command_substitute: cannot duplicate pipe as fd 1
sl: command_substitute: ni mogoče podvajati cevi kot fd 1

en: complete [-abcdefgjksuv] [-pr] [-DE] [-o option] [-A action] [-G globpat] [-W wordlist]  [-F function] [-C command] [-X filterpat] [-P prefix] [-S suffix] [name ...]
sl: complete [-abcdefgjksuv] [-pr] [-DE] [-o možnost] [-A dejanje] [-G krajevni_vzorec] [-W seznam_besed]  [-F funkcija] [-C ukaz] [-X filtrirni_vzorec] [-P predpona] [-S pripona] [ime ...]

en: completion: function `%s' not found
sl: končano: funkcije `%s' ni mogoče najti

en: compopt [-o|+o option] [-DE] [name ...]
sl: compopt [-o|+o možnost] [-DE] [ime ...]

en: conditional binary operator expected
sl: pričakovan je binarni pogojni operator

en: coproc [NAME] command [redirections]
sl: coproc [IME] ukaz [preusmeritve]

en: could not find /tmp, please create!
sl: ni mogoče najti /tmp, ustvarite ga!

en: cprintf: `%c': invalid format character
sl: cprintf: `%c': neveljaven znak oblike

en: current
sl: trenutno

en: deleting stopped job %d with process group %ld
sl: brisanje ustavljenega posla %d s skupino opravila %ld

en: describe_pid: %ld: no such pid
sl: describe_pid: %ld: ni takšnega določila opravila

en: directory stack empty
sl: sklad mape je prazen

en: directory stack index
sl: kazalo sklada mape

en: disown [-h] [-ar] [jobspec ...]
sl: disown [-h] [-ar] [določilo_posla ...]

en: division by 0
sl: delitev z 0

en: dynamic loading not available
sl: dinamično nalaganje ni na voljo

en: empty array variable name
sl: prazno ime spremenljivke polja

en: enable [-a] [-dnps] [-f filename] [name ...]
sl: enable [-a] [-dnps] [-f ime_datoteke] [ime ...]

en: error getting terminal attributes: %s
sl: napaka med pridobivanjem atributov terminala: %s

en: error importing function definition for `%s'
sl: napaka med uvozom določila funkcije `%s'

en: error setting terminal attributes: %s
sl: napaka med nastavljanjem atributov terminala: %s

en: exec [-cl] [-a name] [command [arguments ...]] [redirection ...]
sl: exec [-cl] [-a ime] [ukaz [argumenti ...]] [preusmeritev ...]

en: expected `)'
sl: pričakovan `)'

en: exponent less than 0
sl: eksponent je manjši kot 0

en: export [-fn] [name[=value] ...] or export -p
sl: export [-fn] [ime[=vrednost] ...] ali export -p

en: expression expected
sl: izraz je bil pričakovan

en: expression recursion level exceeded
sl: stopnja rekurzivnosti izraza presežena

en: false
sl: napak

en: fc [-e ename] [-lnr] [first] [last] or fc -s [pat=rep] [command]
sl: fc [-e ime_urejevalnika] [-lnr] [prvi] [zadnji] ali fc -s [vzorec=zamenjava] [ukaz]

en: fg [job_spec]
sl: fg [določilo_posla]

en: file descriptor out of range
sl: opisnik datoteke je izven dosega

en: filename argument required
sl: zahtevan je argument imena datoteke

en: for (( exp1; exp2; exp3 )); do COMMANDS; done
sl: for (( izraz1; izraz2; izraz3 )); do UKAZI; done

en: for NAME [in WORDS ... ] ; do COMMANDS; done
sl: for IME [in IMENA ... ] ; do UKAZI; done

en: forked pid %d appears in running job %d
sl: razvejen id opravila %d se pojavi v izvajajočem se poslu %d

en: free: called with already freed block argument
sl: free: poklican z že sproščenim argumentom bloka

en: free: called with unallocated block argument
sl: free: klic z nedodeljenim argumentom bloka

en: free: start and end chunk sizes differ
sl: free: velikosti začetnih in končnih podatkovnih kosov "chunk" se razlikujejo

en: free: underflow detected; mh_nbytes out of range
sl: free: zaznana prekoračitev spodnje meje; mh_nbytes je izven dosega

en: function name { COMMANDS ; } or name () { COMMANDS ; }
sl: function ime { UKAZI ; } ali ime () { UKAZI ; }

en: future versions of the shell will force evaluation as an arithmetic substitution
sl: prihodnje različice lupine bodo prisilile ocenitev kot aritmetično zamenjavo

en: getcwd: cannot access parent directories
sl: getcwd: ni mogoče dostopati do nadrejenih map

en: getopts optstring name [arg]
sl: getopts niz_možnosti ime[arg]

en: hash [-lr] [-p pathname] [-dt] [name ...]
sl: hash [-lr] [-p ime_poti] [-dt] [ime ...]

en: hashing disabled
sl: razpršitev je onemogočena

en: help [-dms] [pattern ...]
sl: help [-dms] [vzorec ...]

en: here-document at line %d delimited by end-of-file (wanted `%s')
sl: here-document v vrstici %d razmejen z end-of-file (želeno `%s')

en: history [-c] [-d offset] [n] or history -anrw [filename] or history -ps arg [arg...]
sl: history [-c] [-d odmik] [n] ali history -anrw [ime_datoteke] ali history -ps arg [arg...]

en: history position
sl: položaj zgodovine

en: history specification
sl: določilo zgodovine

en: hits	command
sl: zadetki	ukaz

en: identifier expected after pre-increment or pre-decrement
sl: po predhodnem večanju ali manjšanju je pričakovano določilo

en: if COMMANDS; then COMMANDS; [ elif COMMANDS; then COMMANDS; ]... [ else COMMANDS; ] fi
sl: if UKAZI; then UKAZI; [ elif UKAZI; then UKAZI; ]... [ else UKAZI; ] fi

en: initialize_job_control: getpgrp failed
sl: initialize_job_control: getpgrp je spodletel

en: initialize_job_control: line discipline
sl: initialize_job_control: vrstična disciplina

en: invalid arithmetic base
sl: neveljavna aritmetična zbirka

en: invalid base
sl: neveljavna zbirka

en: invalid character %d in exportstr for %s
sl: neveljaven znak %d v exportstr za %s

en: invalid hex number
sl: neveljavno šestnajstiško število

en: invalid number
sl: neveljavno število

en: invalid octal number
sl: neveljavno osmiško število

en: invalid signal number
sl: neveljavna števka signala

en: job %d started without job control
sl: posel %d se je pričel brez nadzora

en: job_spec [&]
sl: določilo_posla [&]

en: jobs [-lnprs] [jobspec ...] or jobs -x command [args]
sl: jobs [-lnprs] [določilo_posla ...] ali jobs -x ukaz [argumenti]

en: kill [-s sigspec | -n signum | -sigspec] pid | jobspec ... or kill -l [sigspec]
sl: kill [-s določilo_signala | -n št_signala | -določilo_signala] pid | določilo_posla ... ali kill -l [določilo_signala]

en: last command: %s
sl: zadnji ukaz: %s

en: limit
sl: omejitev

en: line %d:
sl: vrstica %d:

en: line editing not enabled
sl: urejanje vrstic ni omogočeno

en: local [option] name[=value] ...
sl: local [možnost] ime[=vrednost] ...

en: logout
sl: odjava

en: loop count
sl: števec zanke

en: make_here_document: bad instruction type %d
sl: make_here_document: slaba vrsta navodila %d

en: make_local_variable: no function context at current scope
sl: make_local_variable: v trenutnem dosegu ni vsebine funkcije

en: make_redirection: redirection instruction `%d' out of range
sl: make_redirection: navodilo preusmeritve `%d' je izven dosega

en: malloc: block on free list clobbered
sl: malloc: vsebina bloka na prostem seznamu je bila prepisana

en: malloc: failed assertion: %s
sl: malloc: spodletela trditev: %s

en: migrate process to another CPU
sl: preseli opravilo na drug CPE

en: missing `)'
sl: manjka `)'

en: missing `]'
sl: manjka `]'

en: missing hex digit for \x
sl: manjka šestnajstiška števka za \x

en: missing unicode digit for \%c
sl: manjka števka s podporo unicode za \%c

en: network operations not supported
sl: omrežno opravilo ni podprto

en: no `=' in exportstr for %s
sl: ni `=' v exportstr za %s

en: no closing `%c' in %s
sl: brez zaključka `%c' v %s

en: no command found
sl: najdenega ni nobenega ukaza

en: no help topics match `%s'.  Try `help help' or `man -k %s' or `info %s'.
sl: nobena tema pomoči se ne ujema s `%s'.  Poskusite `help help' ali `man -k %s' ali `info %s'.

en: no job control
sl: ni nadzora posla

en: no job control in this shell
sl: brez nadzora posla v tej lupini

en: no match: %s
sl: ni ujemanja: %s

en: no other directory
sl: ni druge mape

en: no other options allowed with `-x'
sl: druge možnosti niso dovoljene z `-x'

en: not currently executing completion function
sl: trenutno se ne izvaja funkcija dopolnjevanja

en: not login shell: use `exit'
sl: ni prijavna lupina: uporabite `exit'

en: octal number
sl: osmiško število

en: only meaningful in a `for', `while', or `until' loop
sl: smiselno samo v `for', `while', ali `until' zanki

en: pipe error
sl: napaka cevi

en: pop_scope: head of shell_variables not a temporary environment scope
sl: pop_scope: glava shell_variables ni trenuten obseg okolja

en: pop_var_context: head of shell_variables not a function context
sl: pop_var_context: glava shell_variables ni vsebina funkcije

en: pop_var_context: no global_variables context
sl: pop_var_context: ni vsebine global_variables

en: power failure imminent
sl: izpad električnega toka je neizbežen

en: print_command: bad connector `%d'
sl: print_command: slab povezovalnik `%d'

en: printf [-v var] format [arguments]
sl: printf [-v spremenljivka] oblika [argumenti]

en: programming error
sl: napaka programiranja

en: pushd [-n] [+N | -N | dir]
sl: pushd [-n] [+N | -N | mapa]

en: read [-ers] [-a array] [-d delim] [-i text] [-n nchars] [-N nchars] [-p prompt] [-t timeout] [-u fd] [name ...]
sl: read [-ers] [-a polje] [-d razmejilnik] [-i besedilo] [-n n-znakov] [-N n-znakov] [-p poziv] [-t časovna_omejitev] [-u fd] [ime ...]

en: read error: %d: %s
sl: napaka med branjem: %d: %s

en: readarray [-n count] [-O origin] [-s count] [-t] [-u fd] [-C callback] [-c quantum] [array]
sl: readarray [-n števec] [-O izvor] [-s števec] [-t] [-u fd] [-C povratni_klic] [-c del] [polje]

en: readonly [-aAf] [name[=value] ...] or readonly -p
sl: readonly [-aAf] [ime[=vrednost] ...] ali readonly -p

en: realloc: called with unallocated block argument
sl: realloc: klic z nedodeljenim argumentom bloka

en: realloc: start and end chunk sizes differ
sl: realloc: velikosti začetnih in končnih podatkovnih kosov "chunk" se razlikujejo

en: realloc: underflow detected; mh_nbytes out of range
sl: realloc: zaznana prekoračitev spodnje meje; mh_nbytes je izven dosega

en: recursion stack underflow
sl: prekoračitev spodnje meje sklada rekurzivnosti

en: redirection error: cannot duplicate fd
sl: napaka preusmeritve: ni mogoče podvajati fd

en: register_alloc: %p already in table as allocated?
sl: register_alloc: je %p že v razpredelnici kot dodeljen?

en: register_alloc: alloc table is full with FIND_ALLOC?
sl: register_alloc: je dodelitvena razpredelnica polna z FIND_ALLOC?

en: register_free: %p already in table as free?
sl: register_free: je %p že v razpredelnici kot prost?

en: restricted
sl: omejeno

en: run_pending_traps: bad value in trap_list[%d]: %p
sl: run_pending_traps: slaba vrednost v trap_list[%d]: %p

en: run_pending_traps: signal handler is SIG_DFL, resending %d (%s) to myself
sl: run_pending_traps: ročnik signala je SIG_DFL, ponovno pošiljanje %d (%s) sebi

en: save_bash_input: buffer already exists for new fd %d
sl: save_bash_input: medpomnilnik že obstaja za nov fd %d

en: select NAME [in WORDS ... ;] do COMMANDS; done
sl: select IME [in IMENA ... ;] do UKAZI; done

en: set [-abefhkmnptuvxBCHP] [-o option-name] [--] [arg ...]
sl: set [-abefhkmnptuvxBCHP] [-o ime_možnosti] [--] [arg ...]

en: setlocale: %s: cannot change locale (%s)
sl: setlocale: %s: ni mogoče spremeniti jezikovne oznake (%s)

en: setlocale: %s: cannot change locale (%s): %s
sl: setlocale: %s: ni mogoče spremeniti jezikovne oznake (%s): %s

en: setlocale: LC_ALL: cannot change locale (%s)
sl: setlocale: LC_ALL: ni mogoče spremeniti jezikovne oznake (%s)

en: setlocale: LC_ALL: cannot change locale (%s): %s
sl: setlocale: LC_ALL: ni mogoče spremeniti jezikovne oznake (%s): %s

en: shell level (%d) too high, resetting to 1
sl: raven lupine (%d) je previsoka, ponastavljanje na 1

en: shift count
sl: štetje premika

en: shopt [-pqsu] [-o] [optname ...]
sl: shopt [-pqsu] [-o] [ime_možnosti ...]

en: sigprocmask: %d: invalid operation
sl: sigprocmask: %d: neveljavno opravilo

en: source filename [arguments]
sl: source ime_datoteke [argumenti]

en: start_pipeline: pgrp pipe
sl: start_pipeline: cev pgrp

en: syntax error
sl: skladenjska napaka

en: syntax error in conditional expression
sl: skladenjska napaka v pogojnem izrazu

en: syntax error in conditional expression: unexpected token `%s'
sl: skladenjska napaka v pogojnem izrazu: nepričakovan žeton `%s'

en: syntax error in expression
sl: skladenjska napaka v izrazu

en: syntax error near `%s'
sl: skladenjska napaka blizu `%s'

en: syntax error near unexpected token `%s'
sl: skladenjska napaka blizu nepričakovanega žetona `%s'

en: syntax error: `((%s))'
sl: skladenjska napaka: `((%s))'

en: syntax error: `;' unexpected
sl: skladenjska napaka: `;' nepričakovano

en: syntax error: arithmetic expression required
sl: skladenjska napaka: potreben je aritmetični izraz

en: syntax error: invalid arithmetic operator
sl: skladenjska napaka: neveljaven aritmetični operand

en: syntax error: operand expected
sl: skladenjska napaka: pričakovan operand

en: syntax error: unexpected end of file
sl: skladenjska napaka: nepričakovan konec datoteke

en: system crash imminent
sl: sesutje sistema je neizbežno

en: test [expr]
sl: test [izraz]

en: time [-p] pipeline
sl: time [-p] cevovod

en: times
sl: krat

en: too many arguments
sl: preveč argumentov

en: trap [-lp] [[arg] signal_spec ...]
sl: trap [-lp] [[arg] določilo_signala ...]

en: trap_handler: bad signal %d
sl: trap_handler: slab signal %d

en: true
sl: prav

en: type [-afptP] name [name ...]
sl: type [-afptP] ime [ime ...]

en: umask [-p] [-S] [mode]
sl: umask [-p] [-S] [način]

en: unalias [-a] name [name ...]
sl: unalias [-a] ime [ime ...]

en: unexpected EOF while looking for `]]'
sl: nepričakovan konec datoteke med iskanjem ujemanja z `]]'

en: unexpected EOF while looking for matching `%c'
sl: nepričakovan konec datoteke med iskanjem ujemanja z `%c'

en: unexpected EOF while looking for matching `)'
sl: nepričakovan konec datoteke med iskanjem ujemanja z `)'

en: unexpected argument `%s' to conditional binary operator
sl: nepričakovan argument `%s' do pogojnega binarnega operatorja

en: unexpected argument `%s' to conditional unary operator
sl: nepričakovan argument `%s' do pogojnega enoslovnega operatorja

en: unexpected argument to conditional binary operator
sl: nepričakovan argument do pogojnega binarnega operatorja

en: unexpected argument to conditional unary operator
sl: nepričakovan argument do pogojnega enoslovnega operatorja

en: unexpected token %d in conditional command
sl: nepričakovan žeton %d v pogojnem ukazu

en: unexpected token `%c' in conditional command
sl: nepričakovan žeton `%c' v pogojnem ukazu

en: unexpected token `%s' in conditional command
sl: nepričakovan žeton `%s' v pogojnem ukazu

en: unexpected token `%s', conditional binary operator expected
sl: nepričakovan žeton `%s', pričakovan je binarni pogojni operator

en: unexpected token `%s', expected `)'
sl: nepričakovan žeton `%s', pričakovan je bil `)'

en: unknown
sl: neznano

en: unknown command error
sl: neznana napaka ukaza

en: until COMMANDS; do COMMANDS; done
sl: until UKAZI; do UKAZI; done

en: value too great for base
sl: vrednost je prevelika za zbirko

en: variables - Names and meanings of some shell variables
sl: spremenljivke - Imena in pomeni nekaterih spremenljivk lupine

en: wait: pid %ld is not a child of this shell
sl: wait: opravilo z id %ld ni podrejeno opravilo te lupine

en: wait_for: No record of process %ld
sl: wait_for: ni zapisov o opravilu %ld

en: wait_for_job: job %d is stopped
sl: wait_for_job: posel %d je zaustavljen

en: waitchld: turning on WNOHANG to avoid indefinite block
sl: waitchld: vklop WNOHANG za preprečitev nedoločenosti bloka

en: warning:
sl: opozorilo:

en: warning: %s: %s
sl: opozorilo: %s: %s

en: warning: -C option may not work as you expect
sl: Opozorilo: možnost -C morda ne bo delovala po pričakovanjih

en: warning: -F option may not work as you expect
sl: Opozorilo: možnost -F morda ne bo delovala po pričakovanjih

en: while COMMANDS; do COMMANDS; done
sl: while UKAZI; do UKAZI; done

en: write error: %s
sl: napaka med pisanjem: %s

en: xtrace_set: %d: invalid file descriptor
sl: xtrace_set: %d: neveljaven opisnik datoteke

en: xtrace_set: NULL file pointer
sl: xtrace_set: prazen kazalec datoteke NULL

en: { COMMANDS ; }
sl: { UKAZI ; }
