bash 4.2 - en to hr translation catalogue (353 entries)

en: timed out waiting for input: auto-logout
hr: vrijeme čekanja ulaza je isteklo: automatska-odjava

en:  (core dumped)
hr:  (jezgra izbačena)

en:  line
hr:  redak

en: $%s: cannot assign in this way
hr: $%s: ne mogu pridružiti na ovaj način

en: %c%c: invalid option
hr: %c%c: neispravna opcija

en: %d: invalid file descriptor: %s
hr: %d: neispravan opisnik datoteke: %s

en: %s can be invoked via
hr: %s se može pozvati pomoću

en: %s has null exportstr
hr: %s ima prazan exportstr

en: %s is %s
hr: %s je %s

en: %s is a function
hr: %s je funkcija

en: %s is a shell builtin
hr: %s je ugrađen u ljusku

en: %s is a shell keyword
hr: %s je ključna riječ ljuske

en: %s is aliased to `%s'
hr: %s je drugo ime za „%s”

en: %s is hashed (%s)
hr: %s je raspršen (%s)

en: %s is not bound to any keys.
hr: %s nije pridružen nijednoj tipki.

en: %s out of range
hr: %s je izvan granica

en: %s%s%s: %s (error token is "%s")
hr: %s%s%s: %s (simbol greške je „%s”)

en: %s: %s out of range
hr: %s: %s je izvan granica

en: %s: %s: bad interpreter
hr: %s: %s: neispravan tumač

en: %s: %s: cannot open as FILE
hr: %s: %s: ne mogu otvoriti kao DATOTEKU

en: %s: %s: must use subscript when assigning associative array
hr: %s: %s: mora koristiti indeks pri pridruživanju asocijativnog polja

en: %s: %s:%d: cannot allocate %lu bytes
hr: %s: %s:%d: ne mogu alocirati %lu bajtova

en: %s: %s:%d: cannot allocate %lu bytes (%lu bytes allocated)
hr: %s: %s:%d: ne mogu alocirati %lu bajtova (alocirano %lu bajtova)

en: %s: ambiguous job spec
hr: %s: višeznačan navod zadatka

en: %s: ambiguous redirect
hr: %s: višeznačno preusmjeravanje

en: %s: arguments must be process or job IDs
hr: %s: argumenti moraju biti identifikatori procesa ili zadataka

en: %s: bad network path specification
hr: %s: neispravno navedena mrežna putanja

en: %s: bad substitution
hr: %s: neispravna zamjena

en: %s: binary operator expected
hr: %s: očekujem binarni operator

en: %s: cannot allocate %lu bytes
hr: %s: ne mogu alocirati %lu bajtova

en: %s: cannot allocate %lu bytes (%lu bytes allocated)
hr: %s: ne mogu alocirati %lu bajtova (alocirano %lu bajtova)

en: %s: cannot assign fd to variable
hr: %s: ne mogu pridružiti opisnik datoteke varijabli

en: %s: cannot assign list to array member
hr: %s: ne mogu pridružiti popis elementu polja

en: %s: cannot assign to non-numeric index
hr: %s: ne mogu pridružiti nenumeričkom indeksu

en: %s: cannot convert associative to indexed array
hr: %s: ne mogu pretvoriti asocijativno u indeksirano polje

en: %s: cannot convert indexed to associative array
hr: %s: ne mogu pretvoriti indeksirano u asocijativno polje

en: %s: cannot create: %s
hr: %s: ne mogu napraviti: %s

en: %s: cannot delete: %s
hr: %s: ne mogu ukloniti: %s

en: %s: cannot destroy array variables in this way
hr: %s: ne mogu uništiti varijable polja na ovaj način

en: %s: cannot execute binary file
hr: %s: ne mogu izvršiti binarnu datoteku

en: %s: cannot execute: %s
hr: %s: ne mogu izvršiti: %s

en: %s: cannot get limit: %s
hr: %s: ne mogu otkriti ograničenje: %s

en: %s: cannot modify limit: %s
hr: %s: ne mogu urediti ograničenje: %s

en: %s: cannot open temp file: %s
hr: %s: ne mogu otvoriti privremenu datoteku: %s

en: %s: cannot open: %s
hr: %s: ne mogu otvoriti: %s

en: %s: cannot overwrite existing file
hr: %s: ne mogu pisati preko postojeće datoteke

en: %s: cannot read: %s
hr: %s: ne mogu čitati: %s

en: %s: cannot unset
hr: %s: ne mogu poništiti

en: %s: cannot unset: readonly %s
hr: %s: ne mogu poništiti: %s je samo za čitanje

en: %s: command not found
hr: %s: naredba nije pronađena

en: %s: error retrieving current directory: %s: %s
hr: %s: greška pri otkrivanju trenutnog direktorija: %s: %s

en: %s: expression error
hr: %s: greška izraza

en: %s: file is too large
hr: %s: datoteka je prevelika

en: %s: file not found
hr: %s: datoteka nije pronađena

en: %s: first non-whitespace character is not `"'
hr: %s: prvi znak različit od praznine nije „"”

en: %s: hash table empty
hr: %s: tablica raspršivanja prazna

en: %s: history expansion failed
hr: %s: proširenje povijesti nije uspjelo

en: %s: host unknown
hr: %s: nepoznato računalo

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedozvoljena opcija -- %c

en: %s: inlib failed
hr: %s: inlib nije uspio

en: %s: integer expression expected
hr: %s: očekujem cjelobrojni izraz

en: %s: invalid action name
hr: %s: neispravno ime radnje

en: %s: invalid array origin
hr: %s: neispravan izvor polja

en: %s: invalid associative array key
hr: %s: neispravan ključ asocijativnog polja

en: %s: invalid callback quantum
hr: %s: neispravan element povratnog poziva

en: %s: invalid file descriptor specification
hr: %s: neispravno naveden opisnik datoteke

en: %s: invalid limit argument
hr: %s: neispravan argument ograničenja

en: %s: invalid line count
hr: %s: neispravan broj redaka

en: %s: invalid option
hr: %s: neispravna opcija

en: %s: invalid option name
hr: %s: neispravno ime opcije

en: %s: invalid service
hr: %s: neispravna usluga

en: %s: invalid shell option name
hr: %s: neispravno ime opcije ljuske

en: %s: invalid signal specification
hr: %s: neispravno naveden signal

en: %s: invalid timeout specification
hr: %s: neispravno navedeno vremensko ograničenje

en: %s: is a directory
hr: %s: to je direktorij

en: %s: job %d already in background
hr: %s: zadatak %d je već u pozadini

en: %s: job has terminated
hr: %s: zadatak je dovršen

en: %s: line %d:
hr: %s: redak %d:

en: %s: missing colon separator
hr: %s: nedostaje dvotočje za razdvajanje

en: %s: no completion specification
hr: %s: nije navedeno nadopunjavanje

en: %s: no job control
hr: %s: nema kontrole zadataka

en: %s: no such job
hr: %s: nema takvog zadatka

en: %s: not a function
hr: %s: nije funkcija

en: %s: not a regular file
hr: %s: nije obična datoteka

en: %s: not a shell builtin
hr: %s: nije ugrađen u ljusku

en: %s: not an array variable
hr: %s: nije varijabla polja

en: %s: not an indexed array
hr: %s: nije indeksirano polje

en: %s: not dynamically loaded
hr: %s: nije dinamički učitan

en: %s: not found
hr: %s: nije pronađen

en: %s: numeric argument required
hr: %s: potreban je numerički argument

en: %s: option requires an argument
hr: %s: opcija zahtijeva argument

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- %c

en: %s: parameter null or not set
hr: %s: parametar prazan ili nije postavljen

en: %s: readonly function
hr: %s: funkcija samo za čitanje

en: %s: readonly variable
hr: %s: varijabla samo za čitanje

en: %s: restricted
hr: %s: ograničeno

en: %s: restricted: cannot redirect output
hr: %s: ograničeno: ne mogu preusmjeriti izlaz

en: %s: restricted: cannot specify `/' in command names
hr: %s: ograničeno: ne možete navesti „/” u imenu naredbe

en: %s: substring expression < 0
hr: %s: izraz podniza < 0

en: %s: unary operator expected
hr: %s: očekujem unarni operator

en: %s: unbound variable
hr: %s: nepovezana varijabla

en: %s: usage:
hr: %s: uporaba:

en: (( expression ))
hr: (( izraz ))

en: (core dumped)
hr: (jezgra izbačena)

en: (wd now: %s)
hr: (sadašnji wd: %s)

en: /dev/(tcp|udp)/host/port not supported without networking
hr: /dev/(tcp|udp)/host/port nije podržan bez umrežavanja

en: /tmp must be a valid directory name
hr: /tmp mora biti ispravno ime direktorija

en: <no current directory>
hr: <nema trenutnog direktorija>

en: ABORT instruction
hr: ABORT instrukcija

en: Aborting...
hr: Prekidam...

en: Alarm (virtual)
hr: Budilica (virtualna)

en: Alarm clock
hr: Budilica

en: BPT trace/trap
hr: BPT praćenje/zamka

en: Bad system call
hr: Neispravan poziv sustava

en: Bogus signal
hr: Lažan signal

en: Broken pipe
hr: Prekinut cjevovod

en: Bus error
hr: Sabirnička greška

en: CPU limit
hr: Ograničenje procesora

en: Child death or stop
hr: Dijete je umrlo ili zaustavljeno

en: Continue
hr: Nastavi

en: Display the list of currently remembered directories.  Directories
        find their way onto the list with the `pushd' command; you can get
        back up through the list with the `popd' command.
        
        Options:
          -c	clear the directory stack by deleting all of the elements
          -l	do not print tilde-prefixed versions of directories relative
        	to your home directory
          -p	print the directory stack with one entry per line
          -v	print the directory stack with one entry per line prefixed
        	with its position in the stack
        
        Arguments:
          +N	Displays the Nth entry counting from the left of the list shown by
        	dirs when invoked without options, starting with zero.
        
          -N	Displays the Nth entry counting from the right of the list shown by
    	dirs when invoked without options, starting with zero.
hr: Prikaži popis trenutno zapamćenih direktorija. Direktoriji se dodaju
        na popis naredbom „pushd”, kroz popis se možete vraćati naredbom
        „popd”.
        
        Opcije:
          -c	očisti stog direktorija uklanjanjem svih elemenata
          -l	ne ispisuj tildom prefiksirane inačice direktorija
        	relativno u odnosu na početni direktorij
          -p	ispiši stog direktorija jednu stavku po retku
          -v	ispiši stog direktorija jednu stavku po retku
        	prefiksiranu položajem u stogu
        
        Argumenti:
          +N	Prikazuje N-tu stavku s lijeve strane popisa koju prikazuje naredba
        	„dirs” pozvana bez opcija, počevši od nule.
        
          -N	Prikazuje N-tu stavku s desne strane popisa koju prikazuje naredba
    	„dirs” pozvana bez opcija, počevši od nule.

en: Done
hr: Gotovo

en: Done(%d)
hr: Gotovo(%d)

en: EMT instruction
hr: EMT instrukcija

en: Exit %d
hr: Izlaz %d

en: Exit a login shell.
        
        Exits a login shell with exit status N.  Returns an error if not executed
        in a login shell.
hr: Izađi iz prijavne ljuske.
        
        Izlazi iz prijavne ljuske s izlaznim stanjem N. Vraća grešku ako nije
        izvršeno u prijavnoj ljusci.

en: Exit the shell.
        
        Exits the shell with a status of N.  If N is omitted, the exit status
        is that of the last command executed.
hr: Izađi iz ljuske.
        
        Izlazi iz ljuske sa stanjem N. Ako N nije naveden, izlazno stanje je
        isto kao i stanje zadnje izvršene naredbe.

en: File limit
hr: Ograničenje datoteke

en: Floating point exception
hr: Iznimka pomičnog zareza

en: GNU bash, version %s (%s)
hr: GNU bash, inačica %s (%s)

en: GNU bash, version %s-(%s)
hr: GNU bash, inačica %s-(%s)

en: GNU long options:
hr: GNU dugačke opcije:

en: HOME not set
hr: HOME nije postavljen

en: Hangup
hr: Završetak

en: I have no name!
hr: Nemam ime!

en: I/O ready
hr: U/I spreman

en: Illegal instruction
hr: Nedozvoljena instrukcija

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom

en: Interrupt
hr: Prekid

en: Killed
hr: Prekinut

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
hr: Licenca GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <http://gnu.org/licenses/gpl.html>

en: Null command.
        
        No effect; the command does nothing.
        
        Exit Status:
        Always succeeds.
hr: Prazna naredba.
        
        Nema efekta, ova naredba ne radi ništa.
        
        Izlazno stanje:
        Uvijek uspješno.

en: OLDPWD not set
hr: OLDPWD nije postavljen

en: Quit
hr: Izlaz

en: Read lines from a file into an array variable.
        
        A synonym for `mapfile'.
hr: Učitaj retke iz datoteke u varijablu polja.
        
        Sinonim za „mapfile”.

en: Return a successful result.
        
        Exit Status:
        Always succeeds.
hr: Vrati uspješan rezultat.
        
        Izlazno stanje:
        Uvijek uspješno.

en: Return an unsuccessful result.
        
        Exit Status:
        Always fails.
hr: Vrati neuspješan rezultat.
        
        Izlazno stanje:
        Uvijek neuspješno.

en: Returns the context of the current subroutine call.
        
        Without EXPR, returns
hr: Vraća kontekst poziva trenutnog potprograma.
        
        Bez IZRAZA vraća

en: Running
hr: Pokrenut

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška

en: Set variable values and attributes.
        
        Obsolete.  See `help declare'.
hr: Postavi vrijednosti i svojstva varijabli.
        
        Zastarjelo. Pogledajte „help declare”.

en: Shell commands matching keyword ` | Shell commands matching keywords `
hr[0]: Naredbe ljuske koje odgovaraju ključnoj riječi „
hr[1]: Naredbe ljuske koje odgovaraju ključnim riječima „
hr[2]: Naredbe ljuske koje odgovaraju ključnim riječima „

en: Shell options:
hr: Opcije ljuske:

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljen (signalom)

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljen (tty ulaz)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljen (tty izlaz)

en: Stopped(%s)
hr: Zaustavljen(%s)

en: TIMEFORMAT: `%c': invalid format character
hr: TIMEFORMAT: „%c”: neispravan znak oblika

en: Terminated
hr: Završen

en: The mail in %s has been read
hr: Pošta u %s je pročitana

en: There are running jobs.
hr: Ima pokrenutih zadataka.

en: There are stopped jobs.
hr: Ima zaustavljenih zadataka.

en: These shell commands are defined internally.  Type `help' to see this list.
    Type `help name' to find out more about the function `name'.
    Use `info bash' to find out more about the shell in general.
    Use `man -k' or `info' to find out more about commands not in this list.
    
    A star (*) next to a name means that the command is disabled.
hr: Ove naredbe ljuske su interno definirane. Upišite „help” za prikaz popisa.
    Upišite „help ime” za više podataka o funkciji „ime”.
    Koristite „info bash” za više općenitih podataka o ljusci.
    Koristite „man -k” ili „info” za više podataka o naredbama izvan ovog popisa.
    
    Zvjezdica (*) pokraj imena označava onemogućenu naredbu.

en: Unknown Signal #
hr: Nepoznat signal #

en: Unknown Signal #%d
hr: Nepoznat signal #%d

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown status
hr: Nepoznato stanje

en: Urgent IO condition
hr: Hitno U/I stanje

en: Usage:	%s [GNU long option] [option] ...
    	%s [GNU long option] [option] script-file ...
hr: Uporaba: %s [GNU dugačka opcija] [opcija] ...
    	 %s [GNU dugačka opcija] [opcija] skripta ...

en: Use "%s" to leave the shell.
hr: Koristite „%s” za napuštanje ljuske.

en: Use the `bashbug' command to report bugs.
hr: Koristite naredbu „bashbug” za prijavljivanje grešaka.

en: User signal 1
hr: Korisnički signal 1

en: User signal 2
hr: Korisnički signal 2

en: Window changed
hr: Promijenjen prozor

en: You have mail in $_
hr: Imate poštu u $_

en: You have new mail in $_
hr: Imate novu poštu u $_

en: [[ expression ]]
hr: [[ izraz ]]

en: `%c': bad command
hr: „%c”: neispravna naredba

en: `%c': invalid format character
hr: „%c”: neispravan znak oblika

en: `%c': invalid symbolic mode character
hr: „%c”: neispravan znak simboličkog načina

en: `%c': invalid symbolic mode operator
hr: „%c”: neispravan operator simboličkog načina

en: `%c': invalid time format specification
hr: „%c”: neispravno naveden oblik vremena

en: `%s': cannot unbind
hr: „%s”: ne mogu ukloniti vezu

en: `%s': invalid alias name
hr: „%s”: neispravno drugo ime

en: `%s': invalid keymap name
hr: „%s”: neispravno ime tipkovničke mape

en: `%s': missing format character
hr: „%s”: nedostaje znak oblika

en: `%s': not a pid or valid job spec
hr: „%s”: nije pid ili ispravno naveden zadatak

en: `%s': not a valid identifier
hr: „%s”: nije ispravan identifikator

en: `%s': unknown function name
hr: „%s”: nepoznato ime funkcije

en: `)' expected
hr: očekujem „)”

en: `)' expected, found %s
hr: očekujem „)”, našao %s

en: `:' expected for conditional expression
hr: očekujem „:” za uvjetni izraz

en: add_process: pid %5ld (%s) marked as still alive
hr: add_process: pid %5ld (%s) označen kao još živ

en: add_process: process %5ld (%s) in the_pipeline
hr: add_process: proces %5ld (%s) u the_pipeline

en: alias [-p] [name[=value] ... ]
hr: alias [-p] [ime[=vrijednost] ... ]

en: argument expected
hr: očekujem argument

en: array variable support required
hr: potrebna je podrška varijable polja

en: attempted assignment to non-variable
hr: pokušaj pridruživanja ne-varijabli

en: bad array subscript
hr: neispravan indeks polja

en: bad command type
hr: neispravna vrsta naredbe

en: bad connector
hr: neispravno spajanje

en: bad jump
hr: neispravan skok

en: bad substitution: no closing "`" in %s
hr: neispravna zamjena: nema zatvorenog „`” u %s

en: bad substitution: no closing `%s' in %s
hr: neispravna zamjena: nema zatvorene „%s” u %s

en: bash_execute_unix_command: cannot find keymap for command
hr: bash_execute_unix_command: ne mogu pronaći tipkovničku mapu za naredbu

en: bug: bad expassign token
hr: greška: neispravan simbol expassign

en: can only `return' from a function or sourced script
hr: pozivanje „return” je moguće samo iz funkcije ili pokrenute skripte

en: can only be used in a function
hr: može se koristiti samo u funkciji

en: cannot allocate new file descriptor for bash input from fd %d
hr: ne mogu alocirati novi datotečni opisnik za bash ulaz iz fd %d

en: cannot create temp file for here-document: %s
hr: ne mogu napraviti privremenu datoteku za here-document: %s

en: cannot duplicate fd %d to fd %d
hr: ne mogu udvostručiti opisnik datoteke %d u opisnik datoteke %d

en: cannot duplicate named pipe %s as fd %d
hr: ne mogu udvostručiti imenovani cjevovod %s kao opisnik datoteke %d

en: cannot find %s in shared object %s: %s
hr: ne mogu pronaći %s u dijeljenom objektu %s: %s

en: cannot make child for command substitution
hr: ne mogu napraviti dijete za zamjenu naredbi

en: cannot make child for process substitution
hr: ne mogu napraviti dijete za zamjenu procesa

en: cannot make pipe for command substitution
hr: ne mogu napraviti cjevovod za zamjenu naredbi

en: cannot make pipe for process substitution
hr: ne mogu napraviti cjevovod za zamjenu procesa

en: cannot open named pipe %s for reading
hr: ne mogu otvoriti imenovani cjevovod %s za čitanje

en: cannot open named pipe %s for writing
hr: ne mogu otvoriti imenovani cjevovod %s za pisanje

en: cannot open shared object %s: %s
hr: ne mogu otvoriti dijeljeni objekt %s: %s

en: cannot redirect standard input from /dev/null: %s
hr: ne mogu preusmjeriti standardni ulaz iz /dev/null: %s

en: cannot set and unset shell options simultaneously
hr: ne mogu istovremeno postaviti i poništiti opcije ljuske

en: cannot set terminal process group (%d)
hr: ne mogu postaviti grupu procesa terminala (%d)

en: cannot simultaneously unset a function and a variable
hr: ne mogu istovremeno poništiti funkciju i varijablu

en: cannot suspend
hr: ne mogu zaustaviti

en: cannot suspend a login shell
hr: ne mogu zaustaviti prijavnu ljusku

en: cannot use `-f' to make functions
hr: ne mogu koristiti „-f” za izradu funkcija

en: cannot use more than one of -anrw
hr: ne mogu koristiti više od jedne od opcija -anrw

en: command_substitute: cannot duplicate pipe as fd 1
hr: command_substitute: ne mogu udvostručiti cjevovod kao opisnik datoteke 1

en: completion: function `%s' not found
hr: completion: funkcija „%s” nije pronađena

en: conditional binary operator expected
hr: očekujem uvjetni binarni operator

en: could not find /tmp, please create!
hr: ne mogu pronaći /tmp, molim, napravite ga!

en: current
hr: trenutno

en: deleting stopped job %d with process group %ld
hr: uklanjam zaustavljeni zadatak %d s grupom procesa %ld

en: describe_pid: %ld: no such pid
hr: describe_pid: %ld: ne postoji takav pid

en: directory stack empty
hr: stog direktorija je prazan

en: directory stack index
hr: indeks stoga direktorija

en: division by 0
hr: dijeljenje s 0

en: dynamic loading not available
hr: dinamičko učitavanje nije dostupno

en: empty array variable name
hr: prazno ime varijable polja

en: error getting terminal attributes: %s
hr: greška pri preuzimanju svojstava terminala: %s

en: error importing function definition for `%s'
hr: greška pri uvozu definicije funkcije za „%s”

en: error setting terminal attributes: %s
hr: greška pri postavljanju svojstava terminala: %s

en: expected `)'
hr: očekujem „)”

en: exponent less than 0
hr: eksponent je manji od 0

en: expression expected
hr: očekujem izraz

en: expression recursion level exceeded
hr: razina rekurzije izraza je prekoračena

en: file descriptor out of range
hr: opisnik datoteke izvan granica

en: filename argument required
hr: potrebno je ime datoteke kao argument

en: forked pid %d appears in running job %d
hr: razdvojen pid %d se javlja u pokrenutom zadatku %d

en: free: called with already freed block argument
hr: free: pozvan s argumentom već oslobođenog bloka

en: free: called with unallocated block argument
hr: free: pozvan s argumentom nealociranog bloka

en: free: underflow detected; mh_nbytes out of range
hr: free: otkriven podljev, mh_nbytes izvan granica

en: future versions of the shell will force evaluation as an arithmetic substitution
hr: buduće inačice ljuske će prisiliti procjenu kao aritmetičku zamjenu

en: getcwd: cannot access parent directories
hr: getcwd: ne mogu pristupiti nadređenim direktorijima

en: hashing disabled
hr: raspršivanje onemogućeno

en: history position
hr: mjesto u povijesti

en: history specification
hr: specifikacija povijesti

en: hits	command
hr: pogoci	naredba

en: identifier expected after pre-increment or pre-decrement
hr: očekujem identifikator nakon pred-povećanja ili pred-smanjenja

en: initialize_job_control: getpgrp failed
hr: initialize_job_control: getpgrp nije uspio

en: invalid arithmetic base
hr: neispravna aritmetička baza

en: invalid base
hr: neispravna baza

en: invalid hex number
hr: neispravan heksadekadski broj

en: invalid number
hr: neispravan broj

en: invalid octal number
hr: neispravan oktalni broj

en: invalid signal number
hr: neispravan broj signala

en: job %d started without job control
hr: zadatak %d pokrenut bez kontrole zadataka

en: last command: %s
hr: posljednja naredba: %s

en: limit
hr: ograničenje

en: line %d:
hr: redak %d:

en: line editing not enabled
hr: uređivanje redaka nije omogućeno

en: logout
hr: odjava

en: loop count
hr: broj ponavljanja

en: make_here_document: bad instruction type %d
hr: make_here_document: neispravna vrsta instrukcije %d

en: migrate process to another CPU
hr: preseli proces na drugi procesor

en: missing `)'
hr: nedostaje „)”

en: missing `]'
hr: nedostaje „]”

en: missing hex digit for \x
hr: nedostaje heksadekadska znamenka za \x

en: missing unicode digit for \%c
hr: nedostaje unicode znamenka za \%c

en: network operations not supported
hr: mrežne operacije nisu podržane

en: no closing `%c' in %s
hr: nema zatvorene „%c” u %s

en: no command found
hr: naredba nije pronađena

en: no help topics match `%s'.  Try `help help' or `man -k %s' or `info %s'.
hr: nisu pronađene teme pomoći za „%s”. Pokušajte „help help”, „man -k %s” ili „info %s”.

en: no job control
hr: nema kontrole zadataka

en: no job control in this shell
hr: nema kontrole zadataka u ovoj ljusci

en: no match: %s
hr: nema podudaranja: %s

en: no other directory
hr: nema drugog direktorija

en: no other options allowed with `-x'
hr: nisu dozvoljene druge opcije uz „-x”

en: not currently executing completion function
hr: trenutno ne izvršavam funkciju nadopunjavanja

en: not login shell: use `exit'
hr: nije prijavna ljuska: koristite „exit”

en: octal number
hr: oktalni broj

en: only meaningful in a `for', `while', or `until' loop
hr: ima značenje samo u petljama „for”, „while” ili „until”

en: pipe error
hr: greška cjevovoda

en: power failure imminent
hr: prekid napajanja je neizbježan

en: programming error
hr: greška programiranja

en: pushd [-n] [+N | -N | dir]
hr: pushd [-n] [+N | -N | direktorij]

en: read error: %d: %s
hr: greška čitanja: %d: %s

en: realloc: called with unallocated block argument
hr: realloc: pozvan s argumentom nealociranog bloka

en: realloc: underflow detected; mh_nbytes out of range
hr: realloc: otkriven podljev, mh_nbytes izvan granica

en: recursion stack underflow
hr: podljev stoga rekurzije

en: redirection error: cannot duplicate fd
hr: greška preusmjeravanja: ne mogu udvostručiti opisnik datoteke

en: register_free: %p already in table as free?
hr: register_free: %p već u tablici kao oslobođen?

en: restricted
hr: ograničeno

en: save_bash_input: buffer already exists for new fd %d
hr: save_bash_input: međuspremnik već postoji za novi fd %d

en: setlocale: %s: cannot change locale (%s)
hr: setlocale: %s: ne mogu promijeniti lokal (%s)

en: setlocale: %s: cannot change locale (%s): %s
hr: setlocale: %s: ne mogu promijeniti lokal (%s): %s

en: setlocale: LC_ALL: cannot change locale (%s)
hr: setlocale: LC_ALL: ne mogu promijeniti lokal (%s)

en: setlocale: LC_ALL: cannot change locale (%s): %s
hr: setlocale: LC_ALL: ne mogu promijeniti lokal (%s): %s

en: shell level (%d) too high, resetting to 1
hr: razina ljuske (%d) je previsoka, vraćam na 1

en: shift count
hr: broj pomaka

en: syntax error
hr: sintaksna greška

en: syntax error in conditional expression
hr: sintaksna greška u uvjetnom izrazu

en: syntax error in conditional expression: unexpected token `%s'
hr: sintaksna greška u uvjetnom izrazu: neočekivani simbol „%s”

en: syntax error in expression
hr: sintaksna greška u izrazu

en: syntax error near `%s'
hr: sintaksna greška kod „%s”

en: syntax error near unexpected token `%s'
hr: sintaksna greška kod neočekivanog simbola „%s”

en: syntax error: `((%s))'
hr: sintaksna greška: „((%s))”

en: syntax error: `;' unexpected
hr: sintaksna greška: neočekivana „;”

en: syntax error: arithmetic expression required
hr: sintaksna greška: potreban aritmetički izraz

en: syntax error: invalid arithmetic operator
hr: sintaksna greška: neispravan aritmetički operator

en: syntax error: operand expected
hr: sintaksna greška: očekujem operand

en: syntax error: unexpected end of file
hr: sintaksna greška: neočekivani kraj datoteke

en: system crash imminent
hr: rušenje sustava je neizbježno

en: too many arguments
hr: previše argumenata

en: trap_handler: bad signal %d
hr: trap_handler: neispravan signal %d

en: unalias [-a] name [name ...]
hr: unalias [-a] ime [ime ...]

en: unexpected EOF while looking for `]]'
hr: neočekivani EOF pri traženju „]]”

en: unexpected EOF while looking for matching `%c'
hr: neočekivani EOF pri traženju odgovarajućeg „%c”

en: unexpected EOF while looking for matching `)'
hr: neočekivani EOF pri traženju odgovarajuće „)”

en: unexpected argument `%s' to conditional binary operator
hr: neočekivani argument „%s” uvjetnom binarnom operatoru

en: unexpected argument `%s' to conditional unary operator
hr: neočekivani argument „%s” uvjetnom unarnom operatoru

en: unexpected argument to conditional binary operator
hr: neočekivani argument uvjetnom binarnom operatoru

en: unexpected argument to conditional unary operator
hr: neočekivani argument uvjetnom unarnom operatoru

en: unexpected token %d in conditional command
hr: neočekivani simbol %d u uvjetnoj naredbi

en: unexpected token `%c' in conditional command
hr: neočekivani simbol „%c” u uvjetnoj naredbi

en: unexpected token `%s' in conditional command
hr: neočekivani simbol „%s” u uvjetnoj naredbi

en: unexpected token `%s', conditional binary operator expected
hr: neočekivani simbol „%s”, očekujem uvjetni binarni operator

en: unexpected token `%s', expected `)'
hr: neočekivani simbol „%s”, očekujem „)”

en: unknown
hr: nepoznato

en: unknown command error
hr: nepoznata greška naredbe

en: value too great for base
hr: vrijednost baze je prevelika

en: wait: pid %ld is not a child of this shell
hr: wait: pid %ld nije dijete ove ljuske

en: wait_for: No record of process %ld
hr: wait_for: Ne postoji zapis o procesu %ld

en: wait_for_job: job %d is stopped
hr: wait_for_job: zadatak %d je zaustavljen

en: warning:
hr: upozorenje:

en: warning: %s: %s
hr: upozorenje: %s: %s

en: warning: -C option may not work as you expect
hr: upozorenje: opcija -C možda neće raditi kako želite

en: warning: -F option may not work as you expect
hr: upozorenje: opcija -F možda neće raditi kako želite

en: write error: %s
hr: greška pisanja: %s

en: xtrace_set: %d: invalid file descriptor
hr: xtrace_set: %d: neispravan opisnik datoteke

en: xtrace_set: NULL file pointer
hr: xtrace_set: NULL pokazivač na datoteku
