bash 4.2 - en to sl translation catalogue (313 entries)

en: timed out waiting for input: auto-logout
sl: časovna prekoračitev pri čakanju na vhod: samodejna odjava

en: 	-%s or -o option
sl: 	-%s ali -o izbira

en: 	-irsD or -c command or -O shopt_option		(invocation only)
sl: 	-irsD ali -c ukaz ali -O kratka_izbira		(le pri klicu)

en:  (core dumped)
sl:  (izmet pomnilnika)

en: %c%c: invalid option
sl: %c%c: neveljavna izbira

en: %d: invalid file descriptor: %s
sl: %d: neveljaven deskriptor datoteke: %s

en: %s can be invoked via
sl: %s je mogoče poklicati prek

en: %s is %s
sl: %s je %s

en: %s is a function
sl: %s je funkcija

en: %s is a shell builtin
sl: %s je vgrajeni ukaz

en: %s is a shell keyword
sl: %s je ključna beseda ukazne lupine

en: %s is aliased to `%s'
sl: %s je vzdevek za »%s«

en: %s is not bound to any keys.
sl: %s ni prirejen nobeni tipki.

en: %s out of range
sl: %s izven obsega

en: %s: %s out of range
sl: %s: %s izven obsega

en: %s: %s: bad interpreter
sl: %s: %s: slab tolmač

en: %s: %s: must use subscript when assigning associative array
sl: %s: %s: pri dodeljevanju asociativnega polja je treba uporabiti indeks

en: %s: %s:%d: cannot allocate %lu bytes
sl: %s: %s:%d: ni mogoče dodeliti %lu bajtov

en: %s: %s:%d: cannot allocate %lu bytes (%lu bytes allocated)
sl: %s: %s:%d: ni mogoče dodeliti %lu bajtov (dodeljenih %lu bajtov)

en: %s: ambiguous job spec
sl: %s: dvoumna specifikacija posla

en: %s: ambiguous redirect
sl: %s: preusmeritev ni enopomenska

en: %s: arguments must be process or job IDs
sl: %s: argumenti morajo biti določila procesa ali posla

en: %s: bad network path specification
sl: %s: slabo določena omrežna pot

en: %s: cannot allocate %lu bytes
sl: %s: ni mogoče dodeliti %lu bajtov

en: %s: cannot allocate %lu bytes (%lu bytes allocated)
sl: %s: ni mogoče dodeliti %lu bajtov (dodeljenih %lu bajtov)

en: %s: cannot assign fd to variable
sl: %s: fd ni mogoče pripisati spremenljivki

en: %s: cannot assign to non-numeric index
sl: %s: ni mogoče dodeliti neštevilčnemu indeksu

en: %s: cannot convert associative to indexed array
sl: %s: asociativnega polja ni mogoče pretvoriti v indeksirano

en: %s: cannot convert indexed to associative array
sl: %s: indeksiranega polja ni mogoče spremeniti v asociativno

en: %s: cannot create: %s
sl: %s: ni mogoče ustvariti: %s

en: %s: cannot delete: %s
sl: %s: ni mogoče izbrisati: %s

en: %s: cannot destroy array variables in this way
sl: %s: na ta način ni mogoče razdefinirati polja spremenljivk

en: %s: cannot execute binary file
sl: %s: binarne datoteke ni mogoče izvajati

en: %s: cannot execute: %s
sl: %s: ni mogoče izvajati: %s

en: %s: cannot get limit: %s
sl: %s: ni mogoče prebrati omejitev: %s

en: %s: cannot modify limit: %s
sl: %s: ni mogoče spremeniti omejitev: %s

en: %s: cannot open temp file: %s
sl: %s: ni mogoče odpreti začasne datoteke: %s

en: %s: cannot open: %s
sl: %s: ni mogoče odpreti: %s

en: %s: cannot overwrite existing file
sl: %s: prek obstoječe datoteke ni mogoče pisati

en: %s: cannot read: %s
sl: %s: branje ni mogoče: %s

en: %s: cannot unset
sl: %s: ni mogoče odnastaviti

en: %s: cannot unset: readonly %s
sl: %s: ni mogoče odnastaviti: %s samo za branje

en: %s: command not found
sl: %s: ukaza ni mogoče najti

en: %s: error retrieving current directory: %s: %s
sl: %s: napaka pri branju trenutnega imenika: %s: %s

en: %s: expression error
sl: %s: napaka v izrazu

en: %s: file is too large
sl: %s: datoteka je prevelika

en: %s: file not found
sl: %s: datoteke ni mogoče najti

en: %s: first non-whitespace character is not `"'
sl: %s: prvi znak, ki ni presledek, ni »"«

en: %s: hash table empty
sl: %s: zgoščevalna tabela je prazna

en: %s: history expansion failed
sl: %s: neuspešna razrešitev zgodovine

en: %s: host unknown
sl: %s: neznan gostitelj

en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: nedovoljena izbira -- %c

en: %s: inlib failed
sl: %s: neuspel klic inlib

en: %s: invalid action name
sl: %s: neveljavno ime dejanja

en: %s: invalid array origin
sl: %s: neveljavno izhodišče polja

en: %s: invalid associative array key
sl: %s: neveljaven ključ asociativnega polja

en: %s: invalid file descriptor specification
sl: %s: neveljavno določilo deskriptorja datoteke

en: %s: invalid line count
sl: %s: neveljavna številka vrstice

en: %s: invalid option
sl: %s: neveljavna izbira

en: %s: invalid option name
sl: %s: neveljavno ime izbire

en: %s: invalid service
sl: %s: neveljavna storitev

en: %s: invalid shell option name
sl: %s: neveljavno ime lupinske izbire

en: %s: invalid signal specification
sl: %s: neveljavna specifikacija signala

en: %s: invalid timeout specification
sl: %s: neveljavno določilo prekoračitve časa

en: %s: is a directory
sl: %s: je imenik

en: %s: job %d already in background
sl: %s: posel %d že teče v ozadju

en: %s: job has terminated
sl: %s: posel se je zaključil

en: %s: line %d:
sl: %s: vrstica %d:

en: %s: missing colon separator
sl: %s: manjkajoče dvopičje kot razmejilnik

en: %s: no completion specification
sl: %s: dopolnitev ni določena

en: %s: no job control
sl: %s: ni nadzora poslov

en: %s: no such job
sl: %s: ni takega posla

en: %s: not a function
sl: %s: ni funkcija

en: %s: not a regular file
sl: %s: ni navadna datoteka

en: %s: not a shell builtin
sl: %s: ni vgrajen ukaz

en: %s: not an array variable
sl: %s: ni polje

en: %s: not an indexed array
sl: %s: ni indeksirano polje

en: %s: not dynamically loaded
sl: %s: ni dinamično naložen

en: %s: not found
sl: %s: ni najdeno

en: %s: numeric argument required
sl: %s: zahtevan je številčni argument

en: %s: option requires an argument
sl: %s: izbira zahteva argument

en: %s: option requires an argument -- %c
sl: %s: izbira zahteva argument -- %c

en: %s: readonly function
sl: %s: funkcija samo za branje

en: %s: readonly variable
sl: %s: spremenljivka samo za branje

en: %s: restricted
sl: %s: omejeno

en: %s: restricted: cannot redirect output
sl: %s: omejitev: izhoda ni mogoče preusmeriti

en: %s: restricted: cannot specify `/' in command names
sl: %s: omejitev: imena ukazov ne smejo vsebovati »/«

en: %s: usage:
sl: %s: uporaba:

en: (( expression ))
sl: (( izraz ))

en: (core dumped)
sl: (izmet pomnilnika)

en: . filename [arguments]
sl: . datoteka [argumenti]

en: /tmp must be a valid directory name
sl: /tmp mora biti veljavno ime imenika

en: <no current directory>
sl: <ni trenutnega imenika>

en: Aborting...
sl: Prekinjanje..

en: Adds a directory to the top of the directory stack, or rotates
        the stack, making the new top of the stack the current working
        directory.  With no arguments, exchanges the top two directories.
        
        Options:
          -n	Suppresses the normal change of directory when adding
        	directories to the stack, so only the stack is manipulated.
        
        Arguments:
          +N	Rotates the stack so that the Nth directory (counting
        	from the left of the list shown by `dirs', starting with
        	zero) is at the top.
        
          -N	Rotates the stack so that the Nth directory (counting
        	from the right of the list shown by `dirs', starting with
        	zero) is at the top.
        
          dir	Adds DIR to the directory stack at the top, making it the
        	new current working directory.
        
        The `dirs' builtin displays the directory stack.
sl: Doda imenik na vrh sklada imenikov ali zavrti imenike na skladu tako,
        da je trenutni delovni imenik na vrhu sklada.  Brez argumentov zamenja
        vrstnih red prvih dveh imenikov na skladu.
    
        Izbire:
          -n	Brez običajne zamenjave imenikov ob dodajanju imenikov
    	na sklad, tako da se spreminja le sklad.
    
        Argumenti:
          +N	Zavrti sklad imenikov tako, da je na vrhu N-ti imenik
    	(začenši od nič, šteto od leve s seznama, ki ga prikaže »dirs«)
          -N	Zavrti sklad imenikov tako, da je na vrhu N-ti imenik
    	(začenši od nič, šteto od desne s seznama, ki ga prikaže »dirs«)
          imenik	Doda IMENIK na vrh sklada imenikov, tako da postane novi
    	trenutni delovni imenik.
    
        Vgrajeni ukaz »dirs« izpiše sklad imenikov.

en: Copyright (C) 2009 Free Software Foundation, Inc.
sl: Copyright © 2009 Free Software Foundantion, Inc.

en: Copyright (C) 2011 Free Software Foundation, Inc.
sl: Copyright © 2011 Free Software Foundation, Inc.

en: Define or display aliases.
        
        Without arguments, `alias' prints the list of aliases in the reusable
        form `alias NAME=VALUE' on standard output.
        
        Otherwise, an alias is defined for each NAME whose VALUE is given.
        A trailing space in VALUE causes the next word to be checked for
        alias substitution when the alias is expanded.
        
        Options:
          -p	Print all defined aliases in a reusable format
        
        Exit Status:
        alias returns true unless a NAME is supplied for which no alias has been
        defined.
sl:     Določi ali prikaži aliase.
    
        Ukaz »alias« brez podanih argumentov izpiše seznam aliasov v ponovno
        uporabni obliki »alias IME=VREDNOST« na standardni izhod.
    
        Sicer se določi alias za vsako IME, za katerega je podana VREDNOST.
        Zaključni presledek v VREDNOSTI povzroči, da se naslednja beseda
        preveri za nadomestitev aliasov, ko se alias razreši.
    
        Izbire:
          -p	Izpiši vse definirane aliase v ponovno uporabni obliki
    
        Izhodni status:
        alias vrne vrednost true, razen če mu je podano IME, za katerega ni bil
        podan alias.

en: Display possible completions depending on the options.
        
        Intended to be used from within a shell function generating possible
        completions.  If the optional WORD argument is supplied, matches against
        WORD are generated.
        
        Exit Status:
        Returns success unless an invalid option is supplied or an error occurs.
sl: Prikaži mogoče dopolnitve glede na izbire.
    
        Ukaz je namenjen uporabi znotraj lupinske funkcije za generiranje
        mogočih dopolnitev.  Če je podana neobvezna izbira BESEDA, se ustvarijo
        dopolnitve, ujemajoče se z BESEDO.
    
        Izhodni status:
        Vedno uspel, razen če je podana neveljavna izbira ali v primeru napake.

en: Display the list of currently remembered directories.  Directories
        find their way onto the list with the `pushd' command; you can get
        back up through the list with the `popd' command.
        
        Options:
          -c	clear the directory stack by deleting all of the elements
          -l	do not print tilde-prefixed versions of directories relative
        	to your home directory
          -p	print the directory stack with one entry per line
          -v	print the directory stack with one entry per line prefixed
        	with its position in the stack
        
        Arguments:
          +N	Displays the Nth entry counting from the left of the list shown by
        	dirs when invoked without options, starting with zero.
        
          -N	Displays the Nth entry counting from the right of the list shown by
    	dirs when invoked without options, starting with zero.
sl: Prikaži seznam trenutno zapomnjenih imenikob.  Imeniki se dodajajo na
        seznam z ukazom »pushd«; do imenika višje na seznamu pridete z ukazom
        »popd«.
    
        Izbire:
          -c	počisti sklad imenikov tako, da izbrišeš vse vnose
          -l	ne izpisuj s tildo uvedenih imen imenikov relativno
        	glede na domači imenik
          -p	izpiši sklad imenikov tako, da je v vrstici po en vnos
          -v	izpiši sklad imenikov tako, da je v vrstici po en vnos,
        	uveden s svojim položajem na skladu
    
        Argumenti:
          +N	Izpiši N-ti vnos (začenši z nič), šteto od leve s seznama,
    	ki ga prikaže dirs brez dodatnih izbir
          -N	Izpiši N-ti vnos (začenši z nič), šteto od desne s seznama,
    	ki ga prikaže dirs brez dodatnih izbir

en: Done
sl: Opravljeno

en: Done(%d)
sl: Opravljeno(%d)

en: Exit %d
sl: Izhod %d

en: Exit the shell.
        
        Exits the shell with a status of N.  If N is omitted, the exit status
        is that of the last command executed.
sl: Izidi iz ukazne lupine.
    
        Zaključi ukazno lupino z izhodnim statusom N.  Če N ni podan, je izhodni
        status enak izhodnemu statusu nazadnje izvajanega ukaza.

en: GNU bash, version %s (%s)
sl: GNU bash, izdaja %s (%s)

en: GNU bash, version %s-(%s)
sl: GNU bash, izdaja %s-(%s)

en: GNU long options:
sl: Dolge izbire GNU:

en: HOME not set
sl: spremenljivka HOME ni nastavljena

en: I have no name!
sl: Nimam imena!

en: License GPLv2+: GNU GPL version 2 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
sl: GPLv2+: GNU GPL, 2. izdaja ali poznejša <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
sl: GPLv3+: GNU GPL, 3. izdaja ali poznejša <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>

en: Null command.
        
        No effect; the command does nothing.
        
        Exit Status:
        Always succeeds.
sl: Prazen ukaz.
    
        Brez učinka; ta ukaz ne napravi ničesar.
    
        Izhodni status:
        Vedno uspel.

en: OLDPWD not set
sl: spremenljivka OLDPWD ni nastavljena

en: Print the name of the current working directory.
        
        Options:
          -L	print the value of $PWD if it names the current working
        	directory
          -P	print the physical directory, without any symbolic links
        
        By default, `pwd' behaves as if `-L' were specified.
        
        Exit Status:
        Returns 0 unless an invalid option is given or the current directory
        cannot be read.
sl: Izpiše ime trenutnega delovnega imenika.
    
        Izbire:
          -L	izpiše vrednost lupinske spremenljivke $PWD, če ta vsebuje
    		ime trenutnega delovnega imenika
          -P	izpiše fizični imenik brez simbolnih povezav
    
        Privzeto se »pwd« obnaša, kot bi bila podana izbira »-L«.
    
        Izhodni status:
        Vrne se 0, razen če je podana izbira neveljavna ali če trenutnega imenika
        ni mogoče prebrati.

en: Read lines from a file into an array variable.
        
        A synonym for `mapfile'.
sl: Prebere vrstice iz datoteke v polje.
    
        Sopomenka za »mapfile«.

en: Remove each NAME from the list of defined aliases.
        
        Options:
          -a	remove all alias definitions.
        
        Return success unless a NAME is not an existing alias.
sl: Odstrani vsa IMENA s seznama definiranih aliasov.
    
        Izbire:
          -a	odstrani vse definicije aliasov.
    
        Vrne vrednost true, razen če IME ne ustreza obstoječemu aliasu.

en: Removes entries from the directory stack.  With no arguments, removes
        the top directory from the stack, and changes to the new top directory.
        
        Options:
          -n	Suppresses the normal change of directory when removing
        	directories from the stack, so only the stack is manipulated.
        
        Arguments:
          +N	Removes the Nth entry counting from the left of the list
        	shown by `dirs', starting with zero.  For example: `popd +0'
        	removes the first directory, `popd +1' the second.
        
          -N	Removes the Nth entry counting from the right of the list
        	shown by `dirs', starting with zero.  For example: `popd -0'
        	removes the last directory, `popd -1' the next to last.
        
        The `dirs' builtin displays the directory stack.
sl: Odstrani vnose s sklada imenikov. Brez podanih argumentov odstrani vrhnji
        imenik s sklada in nas prestavi v novi vrhnji imenik.
    
        Izbire:
          -n	Brez običajne zamenjave imenika pri odstranitvi imenika
    	s sklada, tako da je spremenjen le sklad imenikov.
    
        Argumenti:
          +N	Odstrani N-ti vnos (začenši od nič) šteto od leve s seznama,
    	ki ga prikaže »dirs«.  Zgled: »popd +0« odstrani s sklada vrhnji
    	imenik, »popd +1« drugega itd.
          -N	Odstrani N-ti vnos (začenši od nič) šteto od desne s seznama,
    	ki ga prikaže »dirs«.  Zgled: »popd -0« odstrani s sklada zadnji
    	imenik, »popd -1« predzadnjega itd.
    
        Vgrajeni ukaz »dirs« izpiše sklad imenikov.

en: Return a successful result.
        
        Exit Status:
        Always succeeds.
sl: Vrni uspeli status.
    
        Izhodni status:
        Vedno uspel.

en: Return an unsuccessful result.
        
        Exit Status:
        Always fails.
sl: Vrni neuspeli status.
    
        Izhodni status:
        Vedno neuspel.

en: Return the context of the current subroutine call.
        
        Without EXPR, returns "$line $filename".  With EXPR, returns
        "$line $subroutine $filename"; this extra information can be used to
        provide a stack trace.
        
        The value of EXPR indicates how many call frames to go back before the
        current one; the top frame is frame 0.
        
        Exit Status:
        Returns 0 unless the shell is not executing a shell function or EXPR
        is invalid.
sl: Vrne kontekst trenutnega klica podprograma.
    
        Če IZRAZ ni podan, vrne "$line $filename".  Če je IZRAZ podan, vrne
        "$line $subroutine $filename"; to dodatno informacijo je mogoče uporabiti
        za sledenje sklada.
    
        Vrednost IZRAZA določa, za koliko okvirov klicev glede na trenutnega se
        vrnemo; vrhnji okvir nosi številko 0.
    
        Izhodni status:
        Vrne se vrednost 0, razen če ukazna lupina ne izvaja funkcije ukazne
        lupine, ali pa če je IZRAZ neveljaven.

en: Returns the context of the current subroutine call.
        
        Without EXPR, returns
sl: Vrne kontekst trenutnega klica podprograma.
    
        Če IZRAZ ni podan, vrne

en: Running
sl: V teku

en: Shell commands matching keyword ` | Shell commands matching keywords `
sl[0]: Ukazev lupine, ujemajočih se s ključno besedo »
sl[1]: Ukaz lupine, ujemajoč se s ključno besedo »
sl[2]: Ukaza lupine, ujemajoča se s ključno besedo »
sl[3]: Ukazi lupine, ujemajoči se s ključno besedo »

en: Shell options:
sl: Izbire ukazne lupine:

en: Stopped
sl: Ustavljeno

en: Stopped(%s)
sl: Ustavljeno(%s)

en: TIMEFORMAT: `%c': invalid format character
sl: TIMEFORMAT: »%c«: neveljavni formatni znak

en: The mail in %s has been read
sl: Pošta v %s je bila prebrana

en: There are running jobs.
sl: Obstajajo posli v teku.

en: There are stopped jobs.
sl: Obstajajo ustavljeni posli.

en: There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sl: Za izdelek ni NOBENEGA JAMSTVA, do z zakonom dovoljene meje.

en: These shell commands are defined internally.  Type `help' to see this list.
    Type `help name' to find out more about the function `name'.
    Use `info bash' to find out more about the shell in general.
    Use `man -k' or `info' to find out more about commands not in this list.
    
    A star (*) next to a name means that the command is disabled.
sl: Naslednji ukazi so definirani interno v lupini.  Vtipkajte »help« za celoten
    seznam.  Vtipkajte »help ukaz« za več informacij o »ukazu«.
    Uporabite »info bash« za več informacij o ukazni lupini nasploh.
    Uporabite »man -k« ali »info« za več informacij o ukazih, ki niso na seznamu.
    
    Zvezdica (*) pri imenu pomeni, da je ukaz onemogočen.

en: This is free software; you are free to change and redistribute it.
sl: To je prosto programje; lahko ga redistribuirate in/ali spreminjate.

en: Type `%s -c "help set"' for more information about shell options.
sl: Vtipkajte »%s -c "help set"« za več informacij o izbirah lupine.

en: Type `%s -c help' for more information about shell builtin commands.
sl: Vtipkajte »%s -c help« za več informacij o vgrajenih ukazih lupine.

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown status
sl: Neznani status

en: Usage:	%s [GNU long option] [option] ...
    	%s [GNU long option] [option] script-file ...
sl: Uporaba:	%s [dolga izbira GNU] [izbira]...
    	%s [dolga izbira GNU] [izbira] skript ...

en: Use "%s" to leave the shell.
sl: Uporabite "%s" za izhod iz lupine.

en: Use the `bashbug' command to report bugs.
sl: Uporabite ukaz  »bashbug« za javljanje napak.

en: You have mail in $_
sl: Imate pošto v $_

en: You have new mail in $_
sl: Imate novo pošto v $_

en: [[ expression ]]
sl: [[ izraz ]]

en: `%c': bad command
sl: »%c«: slab ukaz

en: `%c': invalid format character
sl: »%c«: neveljavni formatni znak<

en: `%c': invalid symbolic mode character
sl: »%c«: neveljaven znak simbolnega načina

en: `%c': invalid symbolic mode operator
sl: »%c«: neveljaven operator simbolnega načina

en: `%c': invalid time format specification
sl: »%c«: neveljavno formatno določilo časa

en: `%s': cannot unbind
sl: »%s«: preklic prireditve ni mogoč

en: `%s': invalid alias name
sl: »%s«: neveljavno ime aliasa

en: `%s': invalid keymap name
sl: »%s«: neveljavno ime preslikave tipkovnice

en: `%s': missing format character
sl: »%s«: manjkajoči formatni znak

en: `%s': not a pid or valid job spec
sl: »%s«: ni PID, niti veljavna določitev posla

en: `%s': not a valid identifier
sl: »%s«: ni veljaven identifikator

en: `%s': unknown function name
sl: »%s«: neznano ime funkcije

en: `:' expected for conditional expression
sl: v pogojnem izrazu je pričakovano »:«

en: alias [-p] [name[=value] ... ]
sl: alias [-p] [ime[=vrednost] ... ]

en: array variable support required
sl: potrebna je podpora za polja spremenljivk

en: attempted assignment to non-variable
sl: poskus prireditve ne-spremenljivki

en: bad array subscript
sl: slab indeks polja

en: bad command type
sl: slaba zvrst ukaza

en: bad connector
sl: slab konektor

en: bad jump
sl: slab skok

en: bash_execute_unix_command: cannot find keymap for command
sl: bash_execute_unix_command: bližnjice za ukaz ni mogoče najti

en: bg [job_spec ...]
sl: bg [posel ...]

en: caller [expr]
sl: caller [izraz]

en: can only `return' from a function or sourced script
sl: »return« je mogoč samo iz funkcije ali skripte

en: can only be used in a function
sl: dovoljena je le raba v funkciji

en: cannot create temp file for here-document: %s
sl: ni mogoče ustvariti začasne datoteke za dokument: %s

en: cannot find %s in shared object %s: %s
sl: ni mogoče najti %s v deljenem objektu %s: %s

en: cannot open shared object %s: %s
sl: deljenega objekta %s ni mogoče odpreti: %s

en: cannot redirect standard input from /dev/null: %s
sl: standardnega vhoda ni mogoče preusmeriti iz /dev/null: %s

en: cannot set and unset shell options simultaneously
sl: ni mogoče obenem nastavljati in odnastavljati lupinskih izbir

en: cannot simultaneously unset a function and a variable
sl: ni mogoče obenem odnastaviti funkcije in spremenljivke

en: cannot suspend
sl: ni mogoče zaustaviti

en: cannot suspend a login shell
sl: prijavne lupine ni mogoče zaustaviti

en: cannot use `-f' to make functions
sl: ni mogoče uporabiti »-f« za ustvarjanje funkcij

en: cannot use more than one of -anrw
sl: uporabite lahko le eno od izbir -anrw

en: case WORD in [PATTERN [| PATTERN]...) COMMANDS ;;]... esac
sl: case BESEDA in [VZOREC [| VZOREC]...) UKAZI ;;]... esac

en: command [-pVv] command [arg ...]
sl: command [-pVv] ukaz [argument ...]

en: completion: function `%s' not found
sl: completion: funkcije »%s« ni mogoče najti

en: conditional binary operator expected
sl: pričakovan pogojni binarni operator

en: could not find /tmp, please create!
sl: ni mogoče najti /tmp; prosim, ustvarite ga!

en: current
sl: trenutno

en: declare [-aAfFgilrtux] [-p] [name[=value] ...]
sl: declare [-aAfFgilrtux] [-p] [ime[=vrednost] ...]

en: deleting stopped job %d with process group %ld
sl: brisanje ustavljenega posla %d s skupino procesa %ld

en: directory stack empty
sl: sklad imenikov je prazen

en: directory stack index
sl: indeks imenika skladov

en: disown [-h] [-ar] [jobspec ...]
sl: disown [-h] [-ar] [posel ...]

en: division by 0
sl: deljenje z 0

en: dynamic loading not available
sl: dinamično nalaganje ni na voljo

en: echo [-n] [arg ...]
sl: echo [-n] [argument ...]

en: echo [-neE] [arg ...]
sl: echo [-neE] [argument ...]

en: empty array variable name
sl: prazno ime polja spremenljivk

en: enable [-a] [-dnps] [-f filename] [name ...]
sl: enable [-a] [-dnps] [-f datoteka] [ime ...]

en: error getting terminal attributes: %s
sl: napaka pri branju atributov terminala: %s

en: error setting terminal attributes: %s
sl: napaka pri nastavljanju atributov terminala: %s

en: eval [arg ...]
sl: eval [argument ...]

en: exec [-cl] [-a name] [command [arguments ...]] [redirection ...]
sl: exec [-cl] [-a ime] [ukaz [argument ...]] [preusmeritev ...]

en: expected `)'
sl: pričakovan »)«

en: exponent less than 0
sl: eksponent manjši od 0

en: expression expected
sl: pričakovan je izraz

en: expression recursion level exceeded
sl: prekoračitev ravni rekurzije izraza

en: fg [job_spec]
sl: fg [posel]

en: file descriptor out of range
sl: deskriptor datoteke izven obsega

en: filename argument required
sl: kot argument se zahteva ime datoteke

en: for (( exp1; exp2; exp3 )); do COMMANDS; done
sl: for (( izraz1; izraz2; izraz3 )); do UKAZI; done

en: for NAME [in WORDS ... ] ; do COMMANDS; done
sl: for IME [in BESEDE ...] ; do UKAZI; done

en: forked pid %d appears in running job %d
sl: vejeni PID %d se pojavlja v tekočem poslu %d

en: free: called with already freed block argument
sl: free: blok, podan kot argument, je že sproščen

en: free: called with unallocated block argument
sl: free: blok, podan kot argument, ni alociran

en: free: start and end chunk sizes differ
sl: free: začetna velikost bloka ni enaka končni

en: free: underflow detected; mh_nbytes out of range
sl: free: zaznana podkoračitev; mh_nbytes izven obsega

en: function name { COMMANDS ; } or name () { COMMANDS ; }
sl: function ime { UKAZI ; } ali ime () { UKAZI ; }

en: getcwd: cannot access parent directories
sl: getcwd: dostop do nadrejenih imenikov ni mogoč

en: hashing disabled
sl: zgoščevanje tabele onemogočeno

en: help [-dms] [pattern ...]
sl: help [-dms] [vzorec ...]

en: history position
sl: položaj v zgodovini

en: history specification
sl: določitev zgodovine

en: hits	command
sl: zadetki	ukaz

en: if COMMANDS; then COMMANDS; [ elif COMMANDS; then COMMANDS; ]... [ else COMMANDS; ] fi
sl: if UKAZI; then UKAZI; [elif UKAZI; then UKAZI; ]... [ else UKAZI; ] fi

en: invalid arithmetic base
sl: neveljavna aritmetična osnova

en: invalid hex number
sl: neveljavno šestnajstiško število

en: invalid number
sl: neveljavno število

en: invalid octal number
sl: neveljavno osmiško število

en: job %d started without job control
sl: posel %d je bil zagnan brez nadzora

en: job_spec [&]
sl: posel [&]

en: last command: %s
sl: zadnji ukaz: %s

en: let arg [arg ...]
sl: let argument [argument ...]

en: limit
sl: omejitev

en: line %d:
sl: vrstica %d:

en: line editing not enabled
sl: urejanje vrstice ni omogočeno

en: local [option] name[=value] ...
sl: local [izbira] ime[=vrednost] ...

en: logout
sl: odjava

en: loop count
sl: število zank

en: missing `)'
sl: manjkajoči »)«

en: missing hex digit for \x
sl: manjkajoča šestnajstiška števka za \x

en: missing unicode digit for \%c
sl: manjkajoča unikodna števka za \%c

en: network operations not supported
sl: omrežne operacije niso podprte

en: no closing `%c' in %s
sl: manjkajoč zaklepni »%c« v %s

en: no command found
sl: ukaza ni moč najti

en: no help topics match `%s'.  Try `help help' or `man -k %s' or `info %s'.
sl: nobena tema pomoči ne ustreza »%s«. Poskusite »help help«, »man -k %s« ali  »info %s«.

en: no job control
sl: ni nadzora poslov

en: no job control in this shell
sl: ta lupina nima nadzora poslov

en: no other directory
sl: ni drugega imenika

en: no other options allowed with `-x'
sl: nobena druga izbira ni dovoljena skupaj z »-x«

en: not currently executing completion function
sl: trenutno se funkcija dopolnjevanja ne izvaja

en: not login shell: use `exit'
sl: ni prijavna lupina: uporabite »exit«

en: octal number
sl: osmiško število

en: only meaningful in a `for', `while', or `until' loop
sl: smiselno le v zanki »for«, »while« ali »until«

en: pipe error
sl: napaka cevovoda

en: printf [-v var] format [arguments]
sl: printf [-v spremenljivka] format [argumenti]

en: pushd [-n] [+N | -N | dir]
sl: pushd [-n] [+N | -N | imenik]

en: read error: %d: %s
sl: napaka pri branju: %d: %s

en: realloc: called with unallocated block argument
sl: realloc: blok, podan kot argument, ni alociran

en: realloc: start and end chunk sizes differ
sl: realloc: začetna velikost bloka ni enaka končni

en: realloc: underflow detected; mh_nbytes out of range
sl: realloc: zaznana podkoračitev; mh_nbytes izven obsega

en: recursion stack underflow
sl: podkoračitev rekurzijskega sklada

en: redirection error: cannot duplicate fd
sl: napaka pri preusmeritvi: fd ni mogoče podvojiti

en: restricted
sl: omejeno

en: select NAME [in WORDS ... ;] do COMMANDS; done
sl: select IME [in BESEDE ... ;] do UKAZI; done

en: setlocale: %s: cannot change locale (%s)
sl: setlocale: %s: ni mogoče spremeniti lokalizacije (%s)

en: setlocale: %s: cannot change locale (%s): %s
sl: setlocale: %s: ni mogoče spremeniti lokalizacije (%s): %s

en: setlocale: LC_ALL: cannot change locale (%s)
sl: setlocale: LC_ALL: ni mogoče spremeniti lokalizacije (%s)

en: setlocale: LC_ALL: cannot change locale (%s): %s
sl: setlocale: LC_ALL: ni mogoče spremeniti lokalizacije (%s): %s

en: shift count
sl: števec pomika

en: shopt [-pqsu] [-o] [optname ...]
sl: shopt [-pqsu] [-o] [izbira ...]

en: sigprocmask: %d: invalid operation
sl: sigprocmask: %d: neveljavna operacija

en: source filename [arguments]
sl: source datoteka [argumenti]

en: start_pipeline: pgrp pipe
sl: start_pipeline: cevovod pgrp

en: syntax error
sl: napaka v skladnji

en: syntax error in conditional expression
sl: napaka v skladnji pogojnega izraza

en: syntax error in conditional expression: unexpected token `%s'
sl: napaka v skladnji pogojnega izraza: nepričakovani žeton »%s«

en: syntax error in expression
sl: skladenjska napaka v izrazu

en: syntax error near `%s'
sl: napaka v skladnji pri »%s«

en: syntax error near unexpected token `%s'
sl: napaka v skladnji blizu nepričakovanega žetona »%s«

en: syntax error: `((%s))'
sl: napaka v skladnji: »((%s))«

en: syntax error: `;' unexpected
sl: napaka v skladnji: pričakovano »;«

en: syntax error: arithmetic expression required
sl: napaka v skladnji: zahtevan je aritmetični izraz

en: syntax error: invalid arithmetic operator
sl: napaka v skladnji: neveljavni aritmetični operator

en: syntax error: operand expected
sl: napaka v skladnji: pričakuje se operand

en: syntax error: unexpected end of file
sl: napaka v skladnji: nepričakovan konec datoteke

en: test [expr]
sl: test [izraz]

en: too many arguments
sl: preveč argumentov

en: typeset [-aAfFgilrtux] [-p] name[=value] ...
sl: typeset [-aAfFgilrtux] [-p] ime[=vrednost] ...

en: unalias [-a] name [name ...]
sl: unalias [-a] ime [ime ...]

en: unexpected EOF while looking for `]]'
sl: nepričakovani EOF pri iskanju »]]«

en: unexpected EOF while looking for matching `%c'
sl: nepričakovani EOF pri iskanju ujemajočega »%c«

en: unexpected EOF while looking for matching `)'
sl: nepričakovani EOF pri iskanju ujemajočega »)«

en: unexpected argument `%s' to conditional binary operator
sl: nepričakovani argument »%s« pogojnega binarnega operatorja

en: unexpected argument `%s' to conditional unary operator
sl: nepričakovani argument »%s« pogojnega unarnega operatorja

en: unexpected argument to conditional binary operator
sl: nepričakovani argument pogojnega binarnega operatorja

en: unexpected argument to conditional unary operator
sl: nepričakovani argument pogojnega unarnega operatorja

en: unexpected token %d in conditional command
sl: nepričakovani žeton %d v pogojnem ukazu

en: unexpected token `%c' in conditional command
sl: nepričakovani žeton »%c« v pogojnem ukazu

en: unexpected token `%s' in conditional command
sl: nepričakovani žeton »%s« v pogojnem ukazu

en: unexpected token `%s', conditional binary operator expected
sl: nepričakovani žeton »%s«, pričakovan pogojni binarni operator

en: unexpected token `%s', expected `)'
sl: nepričakovani žeton »%s«, pričakovan »)«

en: unknown command error
sl: neznana ukazna napaka

en: unset [-f] [-v] [name ...]
sl: unset [-f] [-v] [ime ...]

en: until COMMANDS; do COMMANDS; done
sl: until UKAZI; do UKAZI; done

en: value too great for base
sl: vrednost je prevelika za osnovo

en: variables - Names and meanings of some shell variables
sl: spremenljivke - Imena in pomeni nekaterih spremenljivk ukazne lupine

en: wait: pid %ld is not a child of this shell
sl: wait: PID %ld ni naslednik te lupine

en: wait_for: No record of process %ld
sl: wait_for: Ni zapisa za proces %ld

en: wait_for_job: job %d is stopped
sl: wait_for_job: posel %d je ustavljen

en: warning:
sl: opozorilo:

en: warning: %s: %s
sl: opozorilo: %s: %s

en: warning: -C option may not work as you expect
sl: opozorilo: izbira -C morda deluje drugače od pričakovanega

en: warning: -F option may not work as you expect
sl: opozorilo: izbira -F morda deluje drugače od pričakovanega

en: while COMMANDS; do COMMANDS; done
sl: while UKAZI; do UKAZI; done

en: write error: %s
sl: napaka pri pisanju: %s

en: { COMMANDS ; }
sl: { UKAZI ; }
